Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Завдяки податковим маніпуляціям з наших кишень вигребли 500 млн

Добробут 5302 перегляди

Опубліковано - 6.08.2012 15:13 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Завдяки податковим маніпуляціям з наших кишень вигребли 500 млн
Україна для людей. Завдяки податковим маніпуляціям з наших кишень вигребли 500 млн
Якщо раніше акциз на бензин підвищували на 20-30 євро/т, побоюючись невдоволення населення зростанням цін, то в липні він був вищим за базову ставку на 85 євро/т.

Результати експерименту з плаваючою ставкою акцизного збору на нафтопродукти настільки надихнули чиновників, що підвищений податковий прес на споживача можуть зробити буденним.

Впровадження плаваючої ставки акцизного збору на нафтопродукти, покликане захистити українських споживачів від збільшення паливних витрат, призвело до того, що останні додатково заплатили державі майже півмільярда гривень, вважає аналітик Сергій Куюн.

На початку серпня з’явилася можливість підвести проміжний підсумок експерименту з впровадження плаваючої ставки акцизного збору на нафтопродукти. В результаті останні додатково переплатили за бензин сотні мільйонів гривень. Мабуть, такі результати експерименту настільки надихнули чиновників, що підвищений податковий прес на споживача можуть зробити буденним, зазначив Куюн.

Головна ідея введення диференційованої ставки паливного акцизу — захист споживача від високих цін на паливо — на ділі обернулася прямо протилежним результатом, а саме: його «захистом» від низьких цін. У зв’язку з падінням цін на нафту в кінці червня до рівня 90 дол./бар. акциз на бензин, згідно з прописаною в законі формулою, в першій декаді липня 2012 виріс до максимальних 283,9 євро/т, або майже в півтора рази по відношенню до базової ставки, прописаної в законі про держбюджет на поточний рік (198 євро/т ).

У перерахунку на більш зрозумілий еквівалент в роздрібних цінах це означає, що податкова складова зросла на 85 коп./л.

Враховуючи, що до червня середня вартість бензину А-95 на АЗС встановилася на рівні 10,82 грн/л, можна стверджувати наступне: якби не плаваючий акциз, ціна на найбільш популярну марку була б нижче 10 грн/л. Щодо дизелю «переплата» виявилася меншою — близько 20 коп/л (середня ціна другий місяць утримується на позначці 9,71 грн/л).

У міру зростання нафтових котирувань в липні акциз знизився, на початку серпня впритул наблизившись до базових (див. графік).

За розрахунками «Консалтингової групи А-95», за півтора місяці дії підвищених ставок акцизного збору на бензин і дизельне паливо споживачі додатково заплатили близько 465 млн грн акцизу (похибка в розмірі до 5% може пояснюватися лише різними оцінками обсягу споживання нафтопродуктів). Так що уряд результатами експерименту має бути задоволений.

Певний «обман зору» дозволив спокійно перенести рекордне податкове навантаження і споживачеві. Візуально ціни на бензин на колонках знизилися з квітневих 11,30-11,65 до 10, 65-10,99 грн/л. Інша справа, що реально вони могли б впасти нижче 10 грн.

За уривчастими заявам чиновників можна зробити висновок, що в Кабміні такою поведінкою споживачів палива приємно здивовані і навіть натхнені. Поміркуйте самі, якщо раніше акциз підвищували на 20-30 євро/т, побоюючись невдоволення населення зростанням цін, то в липні він був вищим за базову ставку на 85 євро/т.

«Неймовірно, але „піпл схавав“! Ніхто не шумить, ціни стабільні. Значить, можуть платити! До парламенту вже надійшов законопроект про нове підвищення акцизного збору з наступного року», — пише Сергій Куюн.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.