Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Науковці склали список найбільш загадкових явищ в історії науки

У світі науки 6501 перегляд

Опубліковано - 7.08.2012 22:53 | Всі новини | Версія для друку

Науковці склали список найбільш загадкових явищ в історії науки
Науковці склали список найбільш загадкових явищ в історії науки
На сайті Міжнародного наукового видання New Scientist з’явився складений експертами список найзагадковіших фактів і явищ, які вже довгий час породжують теорії та дискусії серед учених.

1. Ефект плацебо

Як відомо, ефект плацебо, це, наприклад, коли людина замість пігулки, сам того не знаючи, приймає "пустишку", і в підсумку одужує, просто повіривши в те, що вона допоможе, пише Комсомольская правда в Украине.

Як вдається досягти такого ефекту і чому це відбувається – для науковці величезна загадка. Найвідоміший дослідник цієї проблеми професор Фабріціо Бенедетті проводив експеримент із хворими, яким щодня потрібно сильний болезаспокійливий засіб.

І коли він підсовував їм замість морфію аж ніяк не знеболюючі засоби, біль все одно відступала. Основна гіпотеза, яка побутує серед науковців - мозок якимсь чином може впливати на стан організму, однак як - невідомо.

2. Життя на Марсі

Мрійники і фантасти вірять, що на Марсі життя не просто існує, а буквально кипить. Пошуки органіки на Червоній планеті розпочалися у 1976 році - там приземлився американський апарат Вікінг.

З того часу пошуки життя тривають і тільки вчора на Марс висадився новий марсохід К’юріосіті, який також займеться пошуками органіки на планеті.

3. Темна матерія

Всі галактики в нашому Всесвіті з великою швидкістю обертаються навколо одного центру. Але коли вчені підрахували загальні маси галактик, то виявилося, що вони занадто легкі.

І за законами фізики уся ця карусель давно б зламалася. Однак не ламається. Щоб пояснити, що відбувається, вчені висунули гіпотезу, ніби у Всесвіті є темна матерія, яку неможливо побачити.

Але що вона собою представляє і як її "помацати", астрономи поки уявлення не мають. Відомо лише, що її маса становить 90 відсотків маси Всесвіту.

4. Десята планета Сонячної системи

Міф це чи реальність, найкращі вчені світу й досі намагаються зрозуміти. Далеко-далеко за карликовою планетою Плутон є загадковий астероїд Седна - один з найбільших у нашій системі.

До того ж Седна вважається найбільш корисним об’єктом у нашій системі - вона червоніша за Марс, але чому – для вчених також загадка.

Вчені також протягом довгого часу намагаються встановити походження планети. Існує кілька основних гіпотез, однак жодна ще не отримала свого підтвердженні.

5. Радіосигнал із сузір’я Стрільця

У 1970-х роках у США розпочалася програма з пошуку радіосигналів у космосі. Для цього радіотелескоп скеровували на різні частини небосхилу, і він сканував ефір на різних частотах, намагаючись виявити сигнал штучного походження.

15 серпня 1977 під час чергування астронома Джеррі Ехмана самописець, котрий реєстрував усе, що потрапляло у "вуха" радіотелескопа, вивів на стрічці криву, що нагадує слово "WOW".

Сигнал тривав 37 секунд. І йшов на частоті 1420 мегагерц. Згідно з міжнародними угодами жоден земний передавач не працює в цьому діапазоні.

Він виходив десь із сузір’я Стрільця, де найближча зірка розташована на відстані 220 світлових років від Землі. Вчені й досі намагаються зрозуміти, штучний це сигнал був, чи реальний.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.