Штучний «язик». В Одесі батьки більшості першокласників обрали українську мову навчання |
Про це повідомила на прес-конференції заступник начальника Управління освіти Одеської міськради Вікторія Іщенко.
За даними управління, 52% батьків написали заяви, в яких висловилися, щоб їхніх дітей навчали державною мовою, а 48% обрали для своїх дітей російську мову навчання.
Разом з тим, кількість російськомовних класів цього року, порівняно з минулим, зросла: 1 вересня буде відкрито 33 таких класи, а в 2011 році їх було 26.
Іщенко відзначила, що перші класи формувалися цього року за обраними батьками мовами навчання (російською чи українською) згідно з прийнятою Одеською міськрадою «Програмою збереження і розвитку російської мови на період з 2011 по 2015 роки».
«Російських класів не буде тільки в українській гімназії №7, - повідомила Іщенко, - оскільки рада гімназії проголосувала за дотримання Статуту навчального закладу і відмовилася навчати дітей цій мові».
У зв’язку з різким збільшенням в минулому році першокласників, які навчаються російською мовою, за рахунок міського бюджету додатково придбано 815 комплектів підручників, повідомила заступник начальника Управління освіти.
Як повідомлялося раніше, у липні 2011 року Одеська міська рада дозволила 78 школам й 120 дошкільним установам вести навчання українською і російською мовами.
8 квітня 2011 року Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п’ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн. Програма передбачає уведення у школах російської мови навчання, використання російської мови при розміщенні табличок з назвами вулиць і вивісок, в кінопрокаті, на телебаченні і радіо, а також у питаннях захисту прав споживачів та інших сферах.