Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи додасть голосів «технологія зірок»?

Вибори-2012 5376 переглядів

Опубліковано - 9.08.2012 12:39 | Всі новини | Версія для друку

Чи додасть голосів «технологія зірок»?
Чи додасть голосів «технологія зірок»?
Низка відомих українських спортсменів і популярних артистів, включених до партійних списків напередодні парламентських виборів, не додадуть партіям симпатій виборців, попереджають експерти.

Майже всі учасники виборчої кампанії у Верховну Раду, котрі відбудуться 28 жовтня, включили у свої виборчі списки зірок спорту та естради. Відомий футболіст Андрій Шевченко опинився на другому місці списку партії «Україна – Вперед!». Співачка Таїсія Повалій стала «обличчям» Партії регіонів, отримавши друге місце у п’ятірці партійних лідерів. Українські політологи не виключають, що відродження моди на включення у списки відомих людей викликане безпрецедентним розчаруванням українців у професійних політиках незалежно від їхніх поглядів.

Розподіл ролей

Зазвичай знаменитостям, котрі потрапили у партійні списки, відводиться роль статистів у передвиборчому спектаклі, впевнені опитані експерти. Фігури форварда київського «Динамо» Андрія Шевченка і сина нещодавно померлого видатного українського актора Богдана Ступки Остапа, переконаний професор політології Олексій Гарань, є «винятково технологічними», хоча і займають відповідно друге і третє місця у виборчому списку партії «Україна – Вперед!». Його оприлюднення викликало цілу хвилю сарказму з боку українських користувачів соціальних мереж. Одним із прикладів цієї реакції стало іронічне оголошення: «Придбай футболіста – актор у подарунок!».

Натомість боксер Віталій Кличко, ім’я якого є не менш відомим у світі і теж стоїть у партійному списку, не є класичною "зірковою приманкою" для виборців. «Він відіграє роль лідера у своїй партії і намагається об’єднати амплуа спортсмена і політика», - пояснює Гарань.

Шукайте жінку

На попередніх парламентських перегонах виборчий список партії «Наша Україна» заманював виборця іменем Руслани Лижичко, переможниці Євробачення-2004. Одначе цього разу об’єднана опозиція відмовилася від залучення знаменитостей. На відміну від неї, у списку провладної Партії регіонів друге місце виборчого списку посідає співачка Таїсія Повалій.

Керівник київського Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко в інтерв’ю DW пояснив такий вибір «класичним політтехнологічним стереотипом», згідно з яким у першій п’ятірці обов’язково повинна бути жінка. «Партія регіонів завжди слідувала цьому стереотипу. Крім того, була необхідність хоч трохи розбавити занадто статусний характер першої п’ятірки, у яку потрапили керівники уряду і парламентської фракції Партії регіонів», - пояснює Фесенко.

Довіра народу падає

На його думку, трюк із залученням знаменитостей до виборчих кампаній був перейнятим від російських політтехнологів, однак в Україні «цей метод не працює». Винятком може стати хіба тільки Андрій Шевченко, чиє ім’я здатне активізувати футбольних уболівальників. «Але тільки тих, хто ще не має стійких і визначених політичних симпатій», - переконаний Володимир Фесенко.

Повернення у нинішній виборчій кампанії політичної моди на зірок продиктоване як інерційністю мислення політтехнологів, так і «небаченим розчаруванням українців у політиках усіх кольорів», - вважає Фесенко.

Протягом останніх двох років соціологічні опитування DW-Trend фіксували в Україні зростаюче незадоволення політиками і байдужість до політичного процесу. Зокрема, за даними дослідження, проведеного у березні 2012 року, кожен четвертий українець не бачив сенсу брати участь у парламентських виборах. А кожен третій був готовий приєднатись до вуличних акцій протесту.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.