Аратта - На головну

14 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи будуть правила дорожнього руху єдині для всіх?

Влада 4174 перегляди

Опубліковано - 10.08.2012 13:33 | Всі новини | Версія для друку

Чи будуть правила дорожнього руху єдині для всіх?
Чи будуть правила дорожнього руху єдині для всіх?
З реформуванням міліції та ДАІ кортежі можновладців на дорогах не зникнуть, переконані правозахисники. Самі ж правоохоронці не можуть пояснити, чи зміниться статус кортежів на дорогах унаслідок реформи МВС.

Експерти радять використовувати досвід європейських країн, де перші особи держави не мають переваг на дорозі.

Два роки тому автомобіль швидкої допомоги з кортежу Президента Віктора Януковича у Києві зіштовхнувся з легковою автівкою, водій якої загинув, а пасажири потрапили до лікарні. За рік до цього ДТП у Києві спричинив кортеж тодішнього Прем’єра Юлії Тимошенко. І ці два випадки – не єдині.

Автомобілі посадовців та їхнього супроводу, що їдуть на високій швидкості з проблисковими маячками, в українській столиці щоденно порушують права інших учасників руху, вважають правозахисники, серед яких і представник Асоціації українських моніторів порушення прав людини Марина Цапок. Вона наголошує, що за українськими законами перевищувати швидкість та зупиняти рух на дорогах мають право лише кортежі перших осіб держави та закордонних офіційних делегацій. Про ці винятки з правил дорожнього руху говорив і прем’єр-міністр Микола Азаров.

ДАІ: правила дорожнього руху – не для кортежів

Зі свого боку, заступник начальника управління ДАІ Володимир Резніков наголосив, що всі кортежі посадовців можуть не виконувати правил дорожнього руху.

«Можуть, бо це вимога закону. Мова не про співробітників міліції, які погано працюють, а про те, що треба змінювати законодавчу базу. Ми виконуватимемо той закон, який є», – наголосив представник Державтоінспекції.

Представники МВС та Державтоінспекції заявили журналістам про необхідність реформувати міліцію та змінювати відповідне законодавство. Чи змінюватимуть під час цієї реформи статус владних кортежів на дорогах, на це запитання Радіо Свобода керівник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС України Сергій Будник відповісти не зміг.

«Є закон про державну охорону, і відповідно до нього є перелік осіб, які забезпечуються охороною, і вимоги до їхньої безпеки. Міліція їх виконує. Супровід забезпечується, згідно з законом, лише Президентові, голові уряду та Верховної Ради. Чи ініціюватиме МВС зміни до цього закону? Ми вважаємо, що реформування міліції має відбуватися з широким громадським обговоренням», – відповів посадовець на запитання про порушення кортежами правил дорожнього руху.

«Вони показують, що інші – бидло, а вони – понад законом» – правозахисник

У нинішніх умовах – жодне реформування міліції та ДАІ не змінить ситуації на українських дорогах: кортежі влади залишаться, вважає правозахисник Едуард Багіров.

«Чи буде міліція, чи поліція, закон не зміниться. Як порушували права, так і порушуватимуть. Бо керівник дає команду, а її виконують. Що стосується кортежів – то як можна обмежувати себе коханого? – пояснює правник. – Як це не показати іншим, що інші – бидло, а вони стоять над нами та їздять за своїм правилами? Тому вони й створюють правила дорожнього руху і закони таким чином, щоб показати, що стоять над державою, над суспільством, над законами».

Правозахисники наводять як приклад інші країни Європи, у більшості з яких автомобілі глав держав не користуються перевагами у дорожньому русі, та стоять у заторах разом зі звичайними автомобілями.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.