Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки “покращення”. Зібрати дитину до школи стало на третину дорожче

Добробут 4588 переглядів

Опубліковано - 17.08.2012 14:17 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки “покращення”. Зібрати дитину до школи стало на третину дорожче
Хроніки “покращення”. Зібрати дитину до школи стало на третину дорожче
Цього року, щоб зібрати дитину до школи, батькам доведеться витратити на третину більше коштів, ніж торік. Як пояснюють продавці та виробники, подорожчання шкільної форми пов’язане з подорожчанням сировини.

«У цьому році ціна на шкільну форму зросла на п’ять відсотків. У деяких окремих моделях – до шести. Це, на жаль, пов’язане з подорожчанням сировини, зокрема тканин шерстяних, напівшерстяних. Ми використовуємо тканину вітчизняного виробника Чернігівського комбінату «Чексил». Ми вже ведемо переговори про закупівлю сировини на наступний 2013 рік, але на сьогоднішній день ціни залишаються такими, як є. Порівняно з 2011 роком подорожчання звісно ж є» – розповіла Радіо Свобода адміністратор київської крамниці «Юність» Оксана.

У Чернігівській камвольно-суконній компанії «Чексил» давати коментарі з приводу цін на сировину відмовилися.

«Не все те, що є на ринку, має право називатися шкільною формою»

Ситуацію зі співвідношенням ціни та якості шкільної форми прокоментували у виробничій фірмі «ВЕЛМА».

«Справа в тому, що в нашій країні шкільна форма має виготовлятися із вовняних тканин. А те, що має місце на ринку, не завжди може називатися шкільною формою. Бавовняна тканина, її ціна формується залежно від світової ціни на вовну. Як змінюється світова ціна на вовну, так змінюється ціна вовняних тканин на внутрішньому ринку. Минулого року вона змінилася на 65 відсотків. А в цьому вона поки залишилася на рівні того року», – зазначили у коментарі для Радіо Свобода.

Тож, найдешевший сарафанчик для дівчаток можна знайти за 100 гривень, а піджачок для хлопчика – від 300. Тому батьки раді, якщо щось залишається з минулого року, і якщо можна на чомусь заощадити.

«Мені важко сказати, в яку суму обійдуться всі покупки. Я розраховую на тисячу-півтори. Взуття в межах 500 гривень, канцтовари, враховуючи, що поки багато не треба, в 200 гривень вкладемося. Якщо шукати, можна знаходити якісь альтернативні варіанти. Наприклад, можна купити не чисто шкіряне взуття, а комбіноване», – розповідає мама 10-річної киянки.

«Першачок» обійдеться у щонайменше півтори тисячі гривень

За даними соціологічних опитувань, для того, щоб зібрати до школи «першачка», батькам доведеться викласти не менше ніж півтори тисячі гривень. Це без урахування благодійних внесків на розвиток школи та квітів для вчительки.

Рюкзак, який краще купувати якісний та з ортопедичною спинкою, як радять лікарі, обійдеться батькам у суму від 400 гривень.

Ціни на взуття коливаються від 500 до однієї тисячі гривень.

Можна заощадити на канцелярських товарах та купити дешевші зошити. Канцтовари для учнів початкової школи обійдуться в середньому в 200 гривень, а для школярів старших класів – до 400 гривень.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.