У марсохода Curiosity з’явилися перші проблеми |
"Ми працюємо над тим, щоб відновити функціональність роботи датчиків, наскільки це можливо", - сказав Ксав’єр Гомес-Ельвіра, один із співробітників місії NASA.
Навіть у зламаному стані датчик продовжить збір інформації, але, можливо, буде надавати її в дещо погіршеному вигляді.
Фахівці поки не знають, з яких причин він був пошкоджений. Згідно з першими припущеннями інженерів, в поломці винні камені на поверхні планети, розкидані ракетним двигуном при посадці Curiosity.
Як повідомлялося раніше, в неділю Curiosity успішно випробував лазер для випаровування марсіанської породи з метою вивчення її хімічного складу.
Ціллю Curiosity був камінь в кратері Гейла, в 3 м від місця посадки. Лазерна гармата зуміла пропалити невеликий фрагмент на поверхні каменя, зробивши близько 30 пострілів з періодичністю в 10 секунд. Це перший випадок використання лазера такої потужності на іншій планеті.
З моменту, коли мобільна наукова лабораторія, що обійшлася в 2,5 млрд доларів, зробила посадку на Марсі, минуло понад два тижні.
Метою ровера, що представляє собою автономну хімічну лабораторію, є пошук слідів життя на планеті та вивчення її геологічної історії.
Також з його допомогою вчені збираються визначити, чи існувала на Марсі щільна атмосфера з високим вмістом води.