Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У марсохода Curiosity з’явилися перші проблеми

У світі науки 5344 перегляди

Опубліковано - 22.08.2012 11:47 | Всі новини | Версія для друку

У марсохода Curiosity з’явилися перші проблеми
У марсохода Curiosity з’явилися перші проблеми
На марсохіді Curiosity сталися серйозні неполадки з одним із сенсорних датчиків, що відповідають за збір інформації про погодні умови з поверхні Марса. У NASA проблему називають несуттєвою.

"Ми працюємо над тим, щоб відновити функціональність роботи датчиків, наскільки це можливо", - сказав Ксав’єр Гомес-Ельвіра, один із співробітників місії NASA.

Навіть у зламаному стані датчик продовжить збір інформації, але, можливо, буде надавати її в дещо погіршеному вигляді.

Фахівці поки не знають, з яких причин він був пошкоджений. Згідно з першими припущеннями інженерів, в поломці винні камені на поверхні планети, розкидані ракетним двигуном при посадці Curiosity.

Як повідомлялося раніше, в неділю Curiosity успішно випробував лазер для випаровування марсіанської породи з метою вивчення її хімічного складу.

Ціллю Curiosity був камінь в кратері Гейла, в 3 м від місця посадки. Лазерна гармата зуміла пропалити невеликий фрагмент на поверхні каменя, зробивши близько 30 пострілів з періодичністю в 10 секунд. Це перший випадок використання лазера такої потужності на іншій планеті.

З моменту, коли мобільна наукова лабораторія, що обійшлася в 2,5 млрд доларів, зробила посадку на Марсі, минуло понад два тижні.

Метою ровера, що представляє собою автономну хімічну лабораторію, є пошук слідів життя на планеті та вивчення її геологічної історії.

Також з його допомогою вчені збираються визначити, чи існувала на Марсі щільна атмосфера з високим вмістом води.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.