Аратта - На головну

21 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні

За межею віків Регіон: Автономна республіка Крим 15350 переглядів

Опубліковано - 4.09.2012 17:03 | Всі новини | Версія для друку

Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні
Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні
Під час розкопок античного городища “Чайка” під Євпаторією археологи виявили залишки найбільш ранньої на Кримському півострові каменоломні, повідомляє “Центр журналістських розслідувань”.

Саме городище було відкрите в 1959 році, коли робітники піщаного кар’єру, який діяв тут, виявили фрагменти незрозумілої споруди, яку вчені пізніше ідентифікували як грецький квадр - частину північно-східної вежі укріплень невідомого античного міста.

З 1963 року на місці гучної свого часу знахідки проводяться регулярні розкопки. На даний час цим займається Кримська археологічна експедиція історичного факультету Московського державного університету (МДУ) під керівництвом доцента кафедри археології Олени Попової та наукового співробітника Тетяни Єгорової.

Раніше історики вважали, що камінь добували за межами городища, але ці здогадки не підтвердились. "Вперше за всі роки дослідження пам’ятки ми дійшли до самої скелі. І з’ясувалося, що в південній частині городища була каменоломня. Збереглися вирубки в скелі, насічки", - розповідає Тетяна Єгорова. За словами історика, знахідка відноситься до 60-х років 4 століття до н.е.

Московські археологи називають це місце унікальним. Городище - єдине знайдене і досліджене в Криму укріплене поселення Херсонеса. А ось справжня назва форпосту досі залишається невідомою. Поки жоден із знайдених джерел не зберіг згадки про це місце. Але археологи сподіваються, що з часом і ця таємниця буде розкрита.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.