Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Коломийщині пройде фестиваль імені Квітки Цісик

Анонси Регіон: Івано-Франківська область 28302 перегляди

Опубліковано - 5.09.2012 18:04 | Всі новини | Версія для друку

На Коломийщині пройде фестиваль імені Квітки Цісик
На Коломийщині пройде фестиваль імені Квітки Цісик
8 вересня 2012 року на Циганському горбі у селі Ліски Коломийського району пройде п’ятий літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик.

Це свято розпочиналося ще у 1999 році, як поетичний фестиваль, проте на сьогодні це величний день не лише у історії села, але й у історії розвитку мистецтва України.

Історія створення і розвитку фестивалю доволі непроста. Він пов’язаний з іменем Квітки Цісик, геніальної американської співачки українського походження, яка фактично дала нове життя українській пісні. Завдяки їй світ пізнав і українську пісню у 80-90-х роках минулого століття.

Саме у селі Ліски Коломийського району жила родина Цісиків, дідусь і бабуся легендарної співачки, їхні діти – одна сестра і сім братів, серед яких був і батько Квітки - Володимир – відомий віртуоз-скрипаль. На сьогодні залишилося небагато представників цієї справді легендарної родини. У Польщі проживає двоюрідна сестра Квітки - Дарія Висоцька, а у Америці живе двоюрідна сестра Люба Павлик.

Сестри відомої усьому світу співачки планують приїхати цього року з дітьми та внуками на фестиваль до Лісок.

Історія самого фестивалю досить складна. Від початку свого заснування, було заплановано проводити його раз на два роки. Проте, після 2002 року, коли пройшов другий фестиваль, проводити його тривалий час не було змоги. І лише за підтримки Івано-Франківського осередку Спілки письменників України цей фестиваль зміг відновитися у 2010 році.

Цей фестиваль є справді унікальним серед розмаїття культурно-мистецьких заходів України. Насамперед, він привертає увагу до постаті Квітки Цісик, яку на сьогодні уже мало хто знає. Крім того, фестиваль привертає увагу до української пісні і до українського слова, а також до села і до його потреб.Програма фестивалю традиційна. Тут виступатимуть барди, лунатиме авторська пісня і звучатимуть, звісно ж, пісні з репертуару легендарної Квітки Цісик.

Підтримує фестиваль імені Квітки Цісик і управління культури обласної державної адміністрації, і особливо його керівник Володимир Федорак.

Але основне на фестивалі у Лісках – поезія, яка звучатиме протягом цього осіннього дня. До Лісок приїде чимало поетів не лише Прикарпаття, але й зі Львова, Чернівців, Києва. Організатори фестивалю очікують на приїзд голови НСПУ Віктора Баранова.

Проходитиме фестиваль на Циганському горбі, де коштом письменника Ярослава Ясінського (який і є засновником та організатором літературно-мистецького свята) поставлений пам’ятник просвітителям села. З часом саме тут постане і пам’ятник Квітці Цісик.

У цьому фестивалі є багато позитивних речей. Якщо село не будити, воно так і буде спати вічним сном. Коли є людина, яка бере на себе тягар отого „дзвоніння”, то гріх це не підтримати, особливо у сучасних умовах, коли усе українське відверто і цинічно попирається і нехтується. Наше завдання – підняти людей, щоб вони не спали летаргічним своїм сном”, – розповідає голова Івано-Франківського осередку Спілки письменників України

Дискографія Квітки Цісик (1980-1989) - http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=10920
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Анонси»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.