Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Біля острова Зміїного знайшли рештки унікального судна, що затонуло понад 2000 років тому

За межею віків Регіон: Одеська область 22613 переглядів

Опубліковано - 9.09.2012 22:23 | Всі новини | Версія для друку

Біля острова Зміїного знайшли рештки унікального судна, що затонуло понад 2000 років тому
Біля острова Зміїного знайшли рештки унікального судна, що затонуло понад 2000 років тому
Біля острова Зміїний на Одещині група археологів і водолазів знайшла на глибині 36 метрів залишки унікального судна, затонулого більш як 2000 років тому.

"Вітрильник "Патрокл", як його охрестили експерти, датується IV століттям до н. е. і на сьогодні є єдиною подібною знахідкою в Чорному морі. Це одиничний екземпляр такого тоннажу і розміру", - цитує головного спеціаліста управління охорони об’єктів культурної спадщини обладміністрації Максима Донця видання "Комсомольськая правда в Украине".

Як розповів фахівець, перші артефакти - свинцевий якірний шток (поперечний стрижень), фрагменти амфор, давньогрецьку покрівельну черепицю - виявили ще у 1990-му. На пошуки самого вітрильника пішло понад два десятиліття.

За словами дайвера групи підводних археологів з товариства "Наварекса" Олександра Терещенка, дослідникам було відоме приблизне місце захоронення судна, оскільки на острів Левке (давня назва Зміїного) обов’язково заходили всі мореплавці. Острів був популярний ще й тим, що на ньому було розташоване святилище Ахілла.

"Час і вода майже повністю зруйнували судно. Борту, палуби, такелажу - нічого цього не збереглося, - зазначив Терещенко. - Але ми знайшли частини свинцевої обшивки завтовшки лише один міліметр. Крім того, за допомогою щупів встановили, що, з великою часткою ймовірності, вціліло днище, яке зараз приховане під мулом.

Завдовжки антична галера сягає 28 метрів, а завширшки - 8 метрів. А на борт вона могла прийняти до 100 тонн вантажу.

За словами керівника одеського відділу Інституту археології НАН України Тетяни Самойлової, торговельне судно возило вино та оливкову олію у Північне Причорномор’я.

Самойлова вважає, що капітан поставив вітрильник на якір, однак це не допомогло йому врятуватися від шторму.

Судно лежить на глибині 36 метрів, за півкілометра від Зміїного. Поки що велика частина остову захована під шаром піску, а в радіусі 80 метрів від місця аварії розкидано до тисячі амфор, причому багато з них абсолютно цілі.

Археологи також зазначають, що підняти судно з дна буде непросто. Щоб деревина не перетворилася на потеруху, її потрібно просочити спеціальним хімічним розчином, на який поки що не вистачає грошей, оскільки археологи проводять роботи своїм коштом.

Утім, кілька амфор, фрагмент якоря і залишки особливо цінної у греків чорнолакової кераміки вже передали у місцевий археологічний музей. А дослідження решток судна планують завершити до кінця осені.

Як ми повідомляли раніше, в районі села Штормове поблизу Євпаторії на дні Чорного моря кримські аквалангісти знайшли невідоме місто. Про археологічну знахідку було повідомлено Департамент підводної спадщини. Дайвери провели розвідку і побачили окремі будови, у них - кімнати з отворами правильної прямокутної форми – очевидно, вікна, арки до трьох метрів заввишки, дорогу тощо.

У травні 2008 року підводним шукачам пощастило досліджувати дійсно унікальну знахідку - раніше не відоме античне селище (Херсонська область). Підводне містечко виявили на метровій глибині на дні мілководої Єгорлицької затоки, в Північному Причорномор’ї.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.