Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За чесні вибори. Виборців примушують змінювати адреси

Вибори-2012 5333 перегляди

Опубліковано - 18.09.2012 15:44 | Всі новини | Версія для друку

За чесні вибори. Виборців примушують змінювати адреси
За чесні вибори. Виборців примушують змінювати адреси
Комітет виборців України фіксує порушення виборчої кампанії завдяки скаргам виборців.

Про це на прес-конференції у Києві розповів голова КВУ Олександр Черненко.

Він наголосив, що організація зараз займається окрім фіксування порушень ще й правозахистом громадян, оскільки самим їм важко себе захистити.

"Дуже часто об’єктами тиску стають прості громадяни України. Зазвичай ми захищаємо кандидатів у депутати, але у них є свої юридичні департаменти і можливості себе захистити. Натомість, простий виборець часто залишається один на один із начальником, чиновником, чи ректором вузу. Саме тому зараз Комітет виборців займається правозахистом людей", - наголосив Черненко.

Він зазначив, що аби правозахист був більш дієвим, виборці мають самі звертатися за допомогою до КВУ, оскільки всі порушення спостерігачі фізично охопити не можуть. Зокрема, найбільшими порушеннями на цей час є тиск на виборців щодо примусової зміни виборчої адреси. Перші такі заяви пролунали зі Слов’янська, де знаходиться філія Національного авіаційного університету і було зафіксовано приклади тиску на виборців змінити свою виборчу адресу.

Взагалі такі випадки вже зафіксовано у трьох округах, наголосив Черненко. Це, за його словами, яскравий приклад того, як люди самі звертаються щодо порушень їхніх прав.

"Наші юристи пояснюють, що ніхто не може змусити людину змінити виборчу адресу, але виборці на жаль не поспішають подавати відповідні заяви щодо порушень, бо бояться залишитися без роботи", - пояснив голова КВУ.

Ще одним яскравим прикладом порушень є певний агітаційний матеріал, який з’явився в одному з округів, де дискредитується певний кандидат у депутати. Невдовзі подібні агітації з’явились у ще кількох областях.

"Всі факти порушень ми фіксуємо, усе реально діє, нам дзвонять і ми відповідно реагуємо на подані скарги", - додав Черненко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.