Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Америка нам допоможе

Світ навколо нас 7068 переглядів

Опубліковано - 6.01.2007 00:11 | Всі новини | Версія для друку

Америка нам допоможе
Америка нам допоможе
До Сенату США внесений законопроект “Акт про енергетичну дипломатію і безпеку”, одним із положень якого є підтримка прагнення молодих демократій, зокрема України і Грузії, до енергетичної незалежності.

“Необхідно просувати демократію в глобальному масштабі за допомогою партнерств із зарубіжними урядами, особливо з урядами молодих демократій, таких як Україна і Грузія, в їхніх зусиллях зі зниження залежності від імпорту нафти і газу”, - говориться в законопроекті.

У ньому наголошується, що “енергетична безпека є пріоритетом для урядів багатьох зарубіжних держав і грає все більш центральну роль у взаєминах уряду США з іноземними урядами”.

У документі також говориться, що запаси нафти і газу сконцентровані в невеликому числі країн. “Доступ до поставок нафти і газу залежить від політичної волі країн-виробників”, і “суперництво між урядами за доступ до запасів нафти і газу може призвести до політичного, економічного і збройного конфлікту”, - наголошується в законопроекті.

“Країни - експортери нафти різко збільшили свої доходи за рахунок збільшених глобальних цін, що посилило можливості низки цих держав діяти в такій манері, яка загрожує глобальній безпеці”, - говориться в документі.

Законопроект виводить питання енергетичної безпеки США в розряд основних пріоритетів американської дипломатії на міжнародній арені, вводить у структурі Держдепартаменту посаду координатора з питань міжнародної енергетики з прямим підпорядкуванням Держсекретареві. Документ передбачає реалізацію низки міжнародних ініціатив, включаючи випрацювання міжнародного механізму швидкого реагування на енергетичні кризи, домовленості з урядами Китаю й Індії з питання про створення міжнародних стратегічних запасів нафти, а також створення форуму з енергетичної співпраці за участю держав західної півкулі - США, Канади і зацікавлених країн Латинської Америки.

Підкреслюючи важливість міжнародної співпраці у сфері енергетики, документ передбачає також, що Держсекретареві і Міністрові енергетики США буде доручено “негайно створити або розширити стратегічні енергетичні партнерства з урядами держав, що є найбільшими постачальниками або споживачами енергії”.

При цьому в законопроекті наголошується, що в такій співпраці зі США не можуть брати участь “держави, яким не дозволено отримувати американську економічну або військову допомогу”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.