Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На великих екзопланетах життя менш імовірне, ніж на планетах, подібних до Землі

У світі науки 5659 переглядів

Опубліковано - 26.09.2012 13:12 | Всі новини | Версія для друку

На великих екзопланетах життя менш імовірне, ніж на планетах, подібних до Землі
На великих екзопланетах життя менш імовірне, ніж на планетах, подібних до Землі
Життя може існувати на “суперземлі” з меншою ймовірністю, ніж на невеликих планетах розміром як Земля, оскільки на них відсутні магнітне поле і вогнища вулканізму, необхідні для зародження життя.

Як заявив керівник групи планетологів Влада Стаменкович (Vlada Stamenkovic) з Массачусетського технологічного інституту (США), метою дослідження було з’ясувати, чи є "суперземлі" збільшеними копіями Землі з аналогічними властивостями, або ж вони фундаментально відрізняються від неї.

Стаменкович та його колеги розробили комп’ютерну модель, яка описувала формування типової "суперземлі" в протопланетному диску зірки розміром як Сонце. Учені використовували цю модель для обчислення параметрів атмосфери і літосфери "суперземлі" і порівняння їх з аналогічними оболонками Землі.

Виявилося, що літосфера таких планет досить сильно відрізняється від її "колеги" на Землі. По-перше, надра "суперземель" будуть складатися з дуже вузьких і щільних порід, які вкрай повільно мігрують всередині літосфери. Це означає, що тектонічні процеси і пов’язані з ними вулкани, якщо вони й існують на "суперземлі", будуть менш активні, ніж на планетах розміром як Земля.

По-друге, у таких планет може бути відсутнім чітко виражене металеве ядро ​​і кора. Це означає, що у "суперземель" може бути відсутнім магнітне поле, необхідне для захисту атмосфери від дії сонячного вітру і живих істот - від ультрафіолету і космічних променів.

Крім того, знижена вулканічна і тектонічна активність може негативно позначитися на кліматі та атмосфері "суперземель".

Як зазначають планетологи, виверження вулканів є одним із ключових факторів, які керують настанням і завершенням льодовикових періодів.

"Наша робота показує важливість розуміння термічної еволюції планет. Більш того, нам вдалося показати, що "суперземлі" досить сильно відрізняються одна від одної та від інших кам’янистих планет. З іншого боку, ми зможемо отримати однозначні відповіді тільки після того, як ми отримаємо дані про спектр таких планет в ході подальших спостережень ", - зазначає Стаменкович

Нагадаємо, на початку вересня європейські астрономи виявили суперземлю в зоні, потенційно придатній для проживання, навколо зірки Gliese 163 на відстані 50 світлових років від Землі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.