- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Прокуратура Києва зобов’язала столичну міліцію припинити незаконні автоперегони на київських вулицях.
Про повідомили у прес-службі прокуратури столиці, зазначає УНІАН.
Зокрема, з огляду на значну кількість останнім часом дорожньо-транспортних пригод у Києві, а також зважаючи на повідомлення в Інтернеті щодо проведення нелегальних автоперегонів на проспекті Бажана та домовленостей через соцмережі про організацію й участь у перегонах, міліції доручено вжити заходів до їх припинення та попередження й надалі.
Як повідомляв УНІАН, 22 вересня пізно ввечері у Києві під час нелегальних автоперегонів загинув Сергій Чекашкін, директор департаменту фінансової політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Крім нього, загинув пасажир його авто і мотоцикліст, який влетів в "швидку допомогу", яка виїхала на місце аварії. Незабаром сталася ще одна ДТП, щоправда, - без людських жертв, - ігноруючи знаки оформлення ДТП в розбите авто влетів автомобіль з п`яною компанією
За даними очевидців, автоперегони відбувалися на вулиці Бажана у Києві, одразу за Південним мостом, а потім перемістилися на Бориспільську автомагістраль, де в районі селища Щасливе і сталася ДТП.
Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко доручив керівництву Управління ДАІ МВС перевірити інформацію та вжити заходів з приводу проведення окремими групами осіб незаконних автоперегонів на вулицях міст.
Все, що залишилося від Dodge Viper
За словами киян, міліція не може нічого зробити з нелегальними автогонщиками. У змаганнях беруть участь ті, у кого є гроші і зв’язки. Як стверджують власне учасники незаконних перегонів, на їхні "зльоти" постійно приїжджають інспектори ДАІ. Але нічого зробити не можуть. "По-перше, гонки можуть ненадовго перервати, мовляв, ми стоїмо, нічого не робимо. А можуть хлопці і скинутися, дати хабар 500 гривень, щоб не заважали", - зізнаються гонщики
38-річний Сергій Чекашкін очолював департамент фінансової політики міністерства економічного розвитку й торгівлі. Він також входив до наглядової ради Ощадбанку й Державної іпотечної установи. До осені 2010 року був заступником голови Державної податкової служби, де займався, зокрема, питаннями відшкодування ПДВ.
Як повідомляє ТВі, в особистий автопарк чиновника, який був активним учасником і організатором вуличних гонок, крім Dodge Viper SRT10 (близько $ 160 тис.), на якому він розбився, входили ще кілька спортивних авто (Ford Mustang GT, Ford Mustang, Jeep Grand Cherokee SRT8 Hennesy, Nissan GT-R), а також кілька спортивних мотоциклів.
Тим часом у ніч на 29 вересня, за даними ЗМІ, в Києві заплановано вуличні перегони пам’яті загиблого С.Чекашкіна. ДАІ вже застерегла ініціаторів цих автоперегонів, що подібні заходи, якщо на їх проведення немає дозволу, є незаконними.
ДАІ радить провести такі перегони в рамках закону, наприклад на спорткомплексі «Чайка», де всі бажаючі зможуть помірятися силами своїх транспортних засобів, не створюючи небезпеки для інших учасників дорожнього руху.