Українці міняють гривневі депозити на валютні |
Про це пише газета "Комерсант-Україна".
Населення майже вдвічі скоротило обсяг розміщуваних у банках депозитів. У вересні фінустанови залучили у фізичних осіб всього 2,3 млрд гривень, тоді як у серпні - 4,3 млрд гривень.
При цьому на початку осені банки зіткнулися з найсильнішим з початку року відтоком коштів з гривневих депозитів.
Обсяг залишків на рахунках в нацвалюті зменшився на 1,4% - на 2,44 млрд гривень, до 177,5 млрд гривень, повідомили в Національному банку. У поточному році відтік коштів у гривні був помічений одного разу - в липні, але всього на 0,7 млрд гривень.
Як пише видання, велика частина коштів повернулася в банки, але на валютні рахунки.
Попит на готівкову іноземну валюту у вересні, виявився рекордним за останні 12 місяців - 2,9 млрд доларів, з яких на депозити надійшло 611 млн доларів - максимальний показник з початку року.
Такий значний приплив був очікуваним, оскільки влітку населення лише нарощувало валютні заощадження - щомісяця на 354 млн доларів, 420 млн доларів і 503 млн доларів відповідно.
Підвищений попит на валютні депозити підігрівався девальваційними очікуваннями і зростанням ставок по вкладах в доларах і євро.
Як відомо, раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що існуючі депозитні ставки знижують можливості фінансових установ кредитувати реальний сектор економіки.
Нагадаємо, нещодавно директор Департаменту аналізу й прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін заявив, що за січень-вересень 2012 року чистий приплив валюти в Україну становив близько 10 млрд доларів.
Як повідомлялося раніше, 20 вересня прем`єр-міністр Микола Азаров повідомив, що уряд прогнозує в 2013 році середній курс гривні до долара на рівні 8,11-8,2 гривні за долар, і цей прогноз було використано для підготовки проекту держбюджету наступного року.