Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нафтопровід Баку-Новоросійськ може стати непотрібним

Світ навколо нас 6744 перегляди

Опубліковано - 8.01.2007 20:34 | Всі новини | Версія для друку

Нафтопровід Баку-Новоросійськ може стати непотрібним
Нафтопровід Баку-Новоросійськ може стати непотрібним
Державна нафтова компанія Азербайджану (ДHКАР) може повністю відмовитися в 2007р. від прокачування нафти по північному трубопровідному маршруту Баку-Новоросійськ, вважають експерти азербайджанської нафтової промисловості.

Як повідомлялося раніше, з 1 січня прокачування нафти припинено через перехід на мазутовий режим роботи електростанцій, внаслідок чого вся нафта ДHКАР відправляється на переробку на бакінські нафтопереробні заводи (HПЗ).

На думку фахівців, "в II і III кварталах у зв'язку зі зниженням споживання електроенергії (сезонний чинник) у країні, а також початком видобутку газу з газоконденсатного родовища "Шах-Деніз" у ДHКАР можуть звільнитися деякі об'єми сирої нафти". Азербайджан може продовжити її переробку на Бакінських HПЗ і відправляти на експорт отримані нафтопродукти, при цьому не відновлювати прокачування по трубопроводу Баку-Новоросійськ. "Не виключається можливість, що вивільнені об'єми сировини експортуватимуться по трубопроводу Баку-Супса і Баку-Тбіліси-Джейхан (BTC)", - зазначають експерти.

В даний час трубопровід Баку-Супса не функціонує з технічних причин. Не виключається можливість, що у лютому-березні його буде введено в експлуатацію. У квітні 2007р. трубопровід BTC може вийти на проектну потужність прокачування 50 млн т нафти на рік за рахунок заміни палива на насосних станціях з дизельного палива на природних газ, який поставлятиметься з родовища "Шах-Деніз".

Тариф на прокачування 1 т нафти по трубопроводу Баку-Новоросійськ складає 15,67 дол., по Баку-Супса - 3,7 дол., передає "Тренд".

Раніше сьогодні з'явилася неофіційна інформація про те, що ДНКАР припинила транспортування нафти по трубопроводу Баку-Новоросійськ. Як передбачалося, дане рішення пов'язане з тим, що нафта, призначена для прокачування по трубопроводу Баку-Новоросійськ, буде перероблена в мазут для теплових електростанцій країни, які раніше для виробництва електроенергії використовували газ, що головним чином імпортувався з Росії. Запропонована російським ВАТ "Газпром" ціна в 230-235 дол. за 1 тис. куб м газу не влаштовує Азербайджан.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.