Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи можливі в Україні чесні вибори-2012?

Вибори-2012 5687 переглядів

Опубліковано - 15.10.2012 16:08 | Всі новини | Версія для друку

Чи можливі в Україні чесні вибори-2012?
Чи можливі в Україні чесні вибори-2012?
Міжнародні спостерігачі заявляють про масштабний підкуп виборців в Україні, використання адмінресурсу, брак політичного балансу у виборчкомах, неврегульованість використання на дільницях відеокамер, погіршення свободи слова тощо.

У проміжному звіті спостерігачів від Канади, оприлюдненому 2 жовтня зазначається, що в Україні підготовка до парламентських виборів відбувається на тлі широкомасштабного підкупу виборців, використання адмінресурсу та процедурних порушень. Як повідомила керівник місії Анна Шептур, зафіксовано понад тридцять випадків порушень прав людини. Спостерігачі також висловили сумнів у чесності процесу відбору членів виборчих комісій: як мовиться в їхньому звіті, «процес який відбувся шляхом жеребкування за принципом «переможець отримує все».

Значну критику щодо підготовки до виборів висловила група міжнародних спостерігачів Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами – ENEMO. У проміжному звіті, оприлюдненому 11 жовтня, йдеться, що в окружних виборчих комісіях відсутнє збалансоване представництво політичних партій. За даними організації, члени окружних виборчих комісій, - всього 4050 людей, були замінені на 52%.

Спостерігачі вказують на збільшення кількості скарг кандидатів у депутати Верховної Ради на тиск із боку представників влади й арешти, а також випадки агресії й залякування кандидатів.

Як зазначила організація, встановлення веб-камер на виборчих дільницях може вплинути на результати голосування, зауваживши, що наразі багато партій використовує це як елемент тиску на виборців.

Глава місії спостерігачів ENEMO Пітер Навотни відзначив такі найголовніші проблеми нинішніх виборів в Україні: жорстка конкуреція в мажоритарних округах, тиск на ЗМІ і непрозоре формування виборчкомів.

Національний демократичний інститут США відзначив відсутність прогресу у вирішенні таких проблем, як тиск на кандидатів і членів виборчих штабів, брак політичного балансу у виборчкомах, неврегульованість використання на дільницях відеокамер та погіршення ситуації зі свободою слова.

Про порушення під час підготовки до виборів також повідомила створена й зареєстрована в Росії організація CIS-EMO (Commonwealth of the Independent States - Election Monitoring Organization). Зокрема, найбільшу кількість порушень організація під час виборчої кампанії помітила в Одеській області. При чому спостерігачі відзначили, що порушення трапляються з боку всіх політичних сил.

СIS-EMO також виявила низку порушень кандидатів від Партії регіонів. Зокрема, підігрівання кандидатам-одномандатникам з боку місцевої влади, тиск на членів виборчих комісій, а також порушення, пов’язані з агітаційними друкованими матеріалами. Крім цього, в Кіровському районі Донецька спостерігачі виявили неіснуючу виборчу дільницю. На їх думку, мета такої технології знизити явку виборців. У цьому окрузі від Партії регіонів балотується секретар міськради Донецька Микола Левченко.

Ця ж група спостерігачів заявила, що українська політика характеризується "олігархізацією", а представники влади та опозиції борються не за інтереси суспільства, а за економічні преференції.

У свою чергу, з питань підготовки до виборів висловилися й окремі європейські високопосадовці. Зокрема, президент Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон висловив стурбованість у зв’язку з парламентськими виборами в Україні, оскільки за результатами передвиборчої місії в Україні лідер групи соціалістів Андреас Ґросс виступив із заявою, з якої "вже видно, що ці вибори можуть пройти не так гладко, як ми сподіваємося".

У ПАРЄ також відзначали безлад із квотами у виборчих комісіях, а також суперечливі заяви з приводу камер на виборчих дільницях.

А високий представник ЄС у справах зовнішніх відносин і безпекової політики Кетрін Ештон та єврокомісар з розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле у спільній заяві зазначили, що ЄС стурбований відсутністю політичного плюралізму на українському телебаченні під час виборчої кампанії і про "нагальну потребу у забезпеченості прозорості в діяльності ЦВК для роз’яснення деталей, що стосуються складу окружних і дільничних виборчих комісій".

Як повідомлялося раніше, за підготовкою до виборів спостерігають 14 міжнародних організацій, і деякі з них вже встигли засумніватися в легітимності цього процесу. Зокрема, звіт представила Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO), яка співпрацює з ОБСЄ, а також -делегація Національного демократичного інституту міжнародних відносин (США).
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.