Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені висунили три гіпотези походження Місяця

У світі науки 8968 переглядів

Опубліковано - 18.10.2012 21:45 | Всі новини | Версія для друку

Вчені висунили три гіпотези походження Місяця
Вчені висунили три гіпотези походження Місяця
Три групи дослідників практично одночасно опублікували роботи, що підтверджують гіпотезу походження Місяця в результаті зіткнення.

Всі три роботи, проте, розходяться в описі деталей цього процесу. Одна з робіт з’явилася на сторінках журналу Nature, а дві інші вийшли в Science. Імпактна гіпотеза походження Місяця є, якщо не загальновизнаною, то найпоширенішою в науковому співтоваристві.

Згідно з нею, супутник Землі утворився в результаті зіткнення прото-Землі з іншою планетою, яка отримала назву Тейя. Вважається, що розміром вона була приблизно з Марс, а зіткнення сталося близько 4,5 мільярдів років тому.

На користь гіпотези зіткнення говорить, наприклад, відсутність на Місяці "рухомих" елементів, таких як натрій, калій, цинк і свинець. З іншого боку, гіпотеза зіткнення не пояснює практично ідентичного ізотопного складу інших елементів на Землі і Місяці, адже згідно з нею більшість речовини Місяця прийшли з Тейі.

У роботі, опублікованій в Nature, дослідники показали, що ізотопний склад місячного цинку підтверджує гіпотезу зіткнення. Вони проаналізували розподіл важких і легких ізотопів елемента в зразках місячного ґрунту, доставленого місією "Аполло" і встановили, що легких ізотопів цинку на супутнику набагато менше, ніж на Землі.

Гіпотезу зіткнення також підтверджують дві роботи, опубліковані в Science. В них дослідники проводили моделювання самого процесу зіткнення. Вчені показали, що спостережувану близькість ізотопного складу (яка не стосується "рухомих" елементів) можна пояснити перемішуванням речовини Тейі і прото-Землі в ході зіткнення. Раніше вважалося, що при зіткненні повного перемішування не могло статися, тому більша частина Місяця повинна була складатися з матеріалу Тейі.

Цікаво, що два моделювання дали зовсім різні розміри і швидкості Тейі, які, до того ж, не збігаються з традиційними. В одному варіанті її розмір дорівнював розміру прото-Землі, а в іншому - істотно менший за Марс. Зазначимо також, що раніше інша група дослідників показала, що частина Тейі могла покинути місце зіткнення і утворити третє (крім Місяця і Землі) небесне тіло.
l
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.