Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Погляд «очі в очі» активує не відомі раніше клітини

У світі науки 8980 переглядів

Опубліковано - 22.10.2012 13:34 | Всі новини | Версія для друку

Встановлення сильного контакту очей з партнером - один з перших кроків для того, щоб зробити його закоханим у вас
Встановлення сильного контакту очей з партнером - один з перших кроків для того, щоб зробити його закоханим у вас
Вчені дослідили, чому при прямому зоровому контакті може виникати відчуття особливого психологічного зв’язку.

За їх словами, це призводить до збудження певних клітин в мигдалеподібному тілі, яке відповідає за обробку емоцій і соціальні взаємодії, пише New Scientist.

Мова йде про новий тип нейронів, що були відкриті у макак-резус. Якщо їх наявність підтвердиться і у людини, дослідники дізнаються, чому у деяких людей розвивається аутизм і шизофренія, що заважають нормально взаємодіяти в соціумі.

Каталін Готард з Університету Арізони разом із колегами провела експеримент. Вона помістила сім електродів в мигдалеподібне тіло мавп. Це дозволило відстежити активність окремих нейронів у міру того, як тварини дивилися ролик з іншого макакою. При цьому постійно відслідковувалося, куди спрямований погляд макаки.

Зі 151 виявленого нейрона 23 вмикалися тільки тоді, коли тварина дивилося в очі макаки на відео. З цієї групи клітин чотири нейрона демонстрували ще більшу активність, якщо імітувався ефект прямого зорового контакту тварин. А ось інші клітини реагували в залежності від того, наскільки дружелюбно поводилася тварина в ролику, але не у відповідь на зоровий контакт.
За певних обставин погляд «очі в очі» означає загрозу і виклик до бою
За певних обставин погляд «очі в очі» означає загрозу і виклик до бою
Дослідники планують протестувати препарати з точки зору їх впливу на активність виявлених клітин. Спочатку вони хочуть випробувати гормон окситоцин, який поліпшує здатність встановлювати соціальні зв’язки.

Дослідження, що проводилися в різний час іншими дослідниками, встановили, що кожна людина в першу чергу спостерігає за очима інших людей, часто роблячи це несвідомо. Тому кожна людина - «людина-очі». Сильний контакт очей негайно породжує сильне почуття прихильності. Пильний погляд «очі в очі» з привабливим незнайомцем (або незнайомкою) допомагає створити стан сильного хвилювання, подібного стресу. Коли ви дивитеся прямо і впевнено в очі партнера, його тіло виробляє хімічні речовини, схожі на фенілетіламін, який струшує людину і викликає стан закоханості. Тому встановлення сильного контакту очей з партнером - один з перших кроків для того, щоб зробити його закоханим у вас.

Наприклад, - основна зброя іспанців - це пронизливий погляд прямо в очі. У них це розцінюється як прояв інтересу, довіри і фізичного потягу. Причому кабальєро добре знаються на цьому і уміють «стріляти очима» не гірше сеньйор. За визнанням кожного п’ятого жителя Іспанії, без погляду «очі в очі» романтичний зв’язок просто неможливий.

В той же час за певних обставин погляд «очі в очі» (особливо в очі представнику своєї ж статі), означає загрозу і виклик до бою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.