Аратта - На головну

12 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Обсерваторія NASA зафіксувала дивне виверження в центрі нашої галактики

У світі науки 6056 переглядів

Опубліковано - 25.10.2012 16:52 | Всі новини | Версія для друку

Обсерваторія NASA зафіксувала дивне виверження в центрі нашої галактики
Обсерваторія NASA зафіксувала дивне виверження в центрі нашої галактики
Днями американський телескоп NuSTAR (космічна обсерваторія NASA) зафіксував виверження з центральної чорної діри нашої галактики.

Зазначимо, що Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR) є першим у світі космічним телескопом жорсткого рентгенівського діапазону (7-80 кеВ).

З 13 червня 2012 телескоп NuSTAR знаходиться на геоцентричній орбіті, де повинен прослужити близько двох років.

Цей телескоп призначений для вивчення центральної частини нашої галактики Чумацький шлях та об’єктів, які в ній знаходяться, зокрема, чорних дір різних мас.

Так, зовсім нещодавно, телескоп NuSTAR повністю сфокусував свою увагу на надмасивній чорній дірці, яка знаходиться в центрі нашої галактики.

"Нам дуже пощастило, що ми змогли зафіксувати спалах нашої центральної чорної діри в рентгенівському діапазоні. Таке не часто побачиш", - сказала Фіона Харрісон, головний дослідник місії NuSTAR з Технологічного Інституту в Каліфорнії.

За її словами, це відкриття допоможе краще зрозуміти механізми і поведінку чорних дір і дізнатися чому часом вони вивергають речовину, а потім знову "затухають".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.