Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Союзна війна. Російська сторона нагадала союзнику, хто в домі хазяїн

Світ навколо нас 6308 переглядів

Опубліковано - 9.01.2007 22:25 | Всі новини | Версія для друку

Союзна війна. Російська сторона нагадала союзнику, хто в домі хазяїн
Союзна війна. Російська сторона нагадала союзнику, хто в домі хазяїн
Втрати російської економіки від газових угод з Білоруссю становитимуть $3,3 мільярда, з яких держбюджет втратить $1,3 мільярда, а збитки Газпрому - $2 мільярди, - заявив Президент Росії Володимир Путін.

"Це є платою Росії за перехід до ринкових відносинами і прямою підтримкою білоруських колег", - сказав президент РФ на нараді з членами уряду.

"Газпром, купуючи 50% акцій Білтрансгазу, стає міноритарним акціонером, оскільки не має ні контролю, ні навіть, слова в управлінні цього підприємства. При цьому ми погодилися з тим, щоб прийняти найвищу оцінку цього підприємства в $5 мільярдів і платимо $2,5 мільярди. По суті, це ще один засіб підтримки білоруських колег", - сказав глава держави.

Він відзначив, що розраховує, що домовленості виконуватимуться і російською, і білоруською сторонами при розумінні того, що робить Росія для підтримки білоруської економіки.

Тим часом, транзит нафти до Західних країн не відновився. Натомість російський суб'єкт господарської діяльності розпочав процес вирішення господарської суперечки.

Транснєфть направила до білоруського суду позов за фактом вилучення нафти з трубопроводів, повідомило джерело, знайоме з ситуацією.

"Розглядався тільки один варіант направлення позовів - до білоруського суду", - сказало джерело.

Глава Мінпроменерго Віктор Христенко сьогодні на прес-конференції повідомив, що Транснєфть вже направила позови у зв'язку з діями Білорусії і що питання порушення умов контракту Транснєфть та її білоруський партнер (РУП Гомельтранснєфть) вирішуватимуть в суді.

Хрістенко також не виключив можливості подачі позовів з боку споживачів і транзитерів у зв'язку з ситуацією навколо транзиту російської нафти через Білорусь.
"На наш погляд, ця ситуація не залишиться без позовів з боку споживачів і транзитерів. Але навряд чи це є достатнім для зняття напруженості", - сказав міністр.

Білорусія 7 січня припинила транзит російської нафти до Європи, зажадавши від Росії сплати встановлених з початку року митних зборів на нафту, що транспортується по нафтопроводах республіки.

Хрістенко підкреслив, що по нафтопроводу "Дружба" транспортується майже 80 мільйонів тонн нафти в рік. "Це серйозний об'єм, щоб він залишився непоміченим", - сказав він.

За повідомленнями білоруських інформагенцій, Мінськ не пертинав нафтопроводу, а лише вилучив плату за новим митом безпосередньо нафтою.

За повідомленнями російських та білоруських інформагенцій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.