Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили, що 50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух

У світі науки 7175 переглядів

Опубліковано - 6.11.2012 13:51 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили, що 50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух
Вчені виявили, що 50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух
Об’єднана команда вчених зі США і Китаю досліджувала Y-хромосоми 36 чоловіків різних рас і національностей, що проживають в різних частинах світу, і виявила, що приблизно 40-50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух.

«Міграція людей з Африки на інші континенти 60 тисяч років тому завжди сприймалася як унікальний процес, що супроводжувався різким збільшенням чисельності населення, — розповідає професор Вей Вей з Університету медичних наук західного Китаю. - Ми ж виявили, що 40-50 тисяч років тому стався ще більш великий демографічний вибух».

Y-хромосома містить ген SRY, який визначає чоловічу стать. Вона передається від батька до сина і дозволяє визначити предків по чоловічій лінії. Секвенування хромосом дозволило вченим виявити мультинуклеотидний і однонуклеотидний поліморфізм, а також інделі — мутації, пов’язані з вставками або вилученнями нуклеотидів.

Як пишуть дослідники, генетичний аналіз виявив 6662 варіації. На основі цих даних було сконструйовано філогенетичне дерево, що йде «корінням» углиб століть — до 101-115 тисяч років.

Частота появи нових відгалужень в цьому дереві, їхнє взаємне розташування і дозволили зробити висновок про демографічний вибух.

«Ми вважаємо, що другий демографічний вибух міг статися у зв’язку з адаптацією людини до нових умов навколишнього середовища, — пояснює доктор Касім Аюб з інституту Сенгера. - Так, мігруючи в Азію, Австралію або Європу, люди завжди знаходилися поблизу узбережжя. Рух же вглиб континенту, розвиток здатності виживати далеко від моря могли обумовити різке збільшення чисельності населення».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.