Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Спекулянтам - “зелене світло”. “Укрзалізниця” створює штучний дефіцит місць для пасажирських перевезень?

Добробут 5191 перегляд

Опубліковано - 14.11.2012 12:15 | Всі новини | Версія для друку

Спекулянтам - “зелене світло”. “Укрзалізниця” створює штучний дефіцит місць для пасажирських перевезень?
Спекулянтам - “зелене світло”. “Укрзалізниця” створює штучний дефіцит місць для пасажирських перевезень?
У результаті систематичного невиділення коштів з Державного бюджету України на оновлення пасажирського рухомого складу, можливості “Укрзалізниці” до перевезення пасажирів (без оновлення парку пасажирських вагонів) впродовж найближчих п’яти років скоротяться з 60,5 млн до 40 млн пасажирів.

Як повідомили у прес-службі компаніі, експерти нарахували, що загальна потреба України у перевезенні пасажирів залізничним транспортом (крім приміського сполучення) складає близько 60,5 млн чол. на рік.

При цьому потенційний обсяг перевезень пасажирів з урахуванням наявного парку пасажирських вагонів без його оновлення та з урахуванням списання (крім приміського сполучення) зменшиться у 2013 на 200 тис. чол., у 2014 – на 4,9 млн чол., у 2015 – на 3,1 млн чол., у 2016 – на 4,3 млн чол. та у 2017 – на 1,2 млн чол.

Таким чином потенційний обсяг перевезень пасажирів з урахуванням наявного парку пасажирських вагонів без його оновлення та з урахуванням списання складатиме: у 2012 р. – 54,0 млн чол., 2013 р. – 53,8 млн чол., 2014 р. – 48,9 млн чол., 2015 р – 45,8 млн чол., 2016 – 41,5 млн чол. та 2017 р. – 40,3 млн чол.

В компанії повідомили, що на сьогоднішній день з 6887 пасажирських вагонів лише 2985 (43%) працюють у межах нормативного терміну експлуатації, 3644 (53%) працюють з продовженим терміном експлуатації та 258 (4%) знаходяться за межами нормативного терміну експлуатації.

Щорічно 3944 пасажирських вагонів потребують проведення планових ремонтів. З них 2680 (68%) потребують деповського ремонту та 1264 (32%) – капітального ремонту. Вартість проведення планових ремонтів складає 1,5 млрд грн на рік.

Таким чином, "Укрзалізниця" вже у наступному році не зможе задовольнити потреби громадян у перевезеннях залізничним транспортом, адже дефіцит пасажирських вагонів складатиме у 2013 р. – 360 вагонів, 2014 р. – 580 вагонів, 2015 р. – 1465 вагонів, 2016 р. – 1869 вагонів та у 2017 р. – 2364 вагонів.

Укрзалізничники повідомили, що подали на розгляд Міністерства інфраструктури проект плану капітальних інвестицій на 2013 рік, згідно з яким пропонується у 2013 році спрямувати з державного та місцевих бюджетів понад 2,7 млрд грн на оновлення пасажирського рухомого складу. Зокрема, пропонується спрямувати ці кошти на закупівлю 200 купейних вагонів, 41 вагону для перевезення інвалідів, 7 спеціальних службово-технічних вагонів.

Від “Аратти”: ви вірите у офіційну версію про збитковість пасажирських перевезень залізничним транспортом? Ми - ні. Оскільки співвідношення ціна-якість обслуговування просто не витримують критики. Тобто, за такої якості обслуговування пасажирів, яку надає "Укрзалізниця", її собівартість - мізерна. При тому, що ціна на залізничні квитки - невпинно зростає. Напевно нам немає потреби зайвий раз казати куди зникають гроші, бо це вже загальновідомо.

Втім, надана прес-службою "Укрзалізниці" інформація дає чітку відповідь на питання: навіщо повертати іменні проїздні квитки на залізничному транспорті? Залізниця чесно визнає, що існуючий дефіцит пропозиції на пасажирських превезеннях не тільки не скорочуватиметься, а навпаки - стрімко зростатиме. А там, де є дефіцит пропозиції - процвітає спекуляція, причому - стимульована "з гори". І очевидно, не без матеріального інтересу конкретних посадових осіб.

І звичайно - тут явно присутній політичний інтерес влади. Адже, іменні проїздні квитки дозволяють легко відстежувати активістів протестного руху, керівників опозиційних партій тощо. І, звичайно, вживати до них "превентивні заходи". І така "дрібничка" як порушення права громадянина, захищеного Конституцією - абсолютно нікого не турбує. Ні владу, ні опозицію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.