Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві буде музей Вікентія Хвойки

Суспільне життя Регіон: м.Київ 16348 переглядів

Опубліковано - 27.02.2006 14:35 | Всі новини | Версія для друку

Пам`ятник Вікентію Хвойці в Парку Трипільської культури на території МАУП
Пам`ятник Вікентію Хвойці в Парку Трипільської культури на території МАУП
На нараді з проблем збереження і популяризації спадщини Трипільної цивілізації віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко доручив вивчити питання щодо створення у Києві музею видатного археолога, етнолога Вікентія В’ячеславовича Хвойки, який понад 100 років тому відкрив, зокрема, Трипільську, Черняхівську та Зарубинецьку археологічні культури.

У будинку № 9/1 по вул. Ігорівській (Поділ), де з 1898 до 1914 рр. мешкав Хвойка, зараз знаходиться лінійний відділ міліції річкового порту УМВС України в м. Києві. Київська міська державна адміністрація вже кілька років не може вирішити питання щодо створення у цьому приміщенні будинку Вікентія Хвойки.

Окрім створення музею, науковці та громадські діячі наголошують на необхідності вивчення величезного масиву спадщини Вікентія Хвойки, зокрема, пошуку і публікації його архівів, щоденників, маловідомих наукових праць, які зберігаються у різних музеях і архівах Києва, Москви, Санкт-Петербурга, Нью-Йорка, Відня тощо.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.