Вчені знайшли першу “мандруючу” планету |
Як повідомляє TheTelegraph, небесне тіло у сім разів більше за Юпітер. На планету не діють гравітаційні сили, оскільки вона не входить до жодної сонячної системи. Натомість її рух у космосі хаотичний.
"Теоретично ми завжди підозрювали, що такі дуже холодні планети можуть існувати. Однак до тепер ми ніколи їх не бачили", - розповідає астрофізик Етьєн Артіго.
Попри відсутність поблизу зірки, на планеті досить спекотно. Її температура становить близько 400 градусів за Цельсієм. Науковці припускають, що їхню рідкісну знахідку у космосі можна віднести до групи потенційних молодих зірок. Наразі до неї входять 30 небесних тіл. Однак всі вони мають орбіту в межах сонячних систем.
"Ця планета у вільному польоті може дати нам можливість детальніше вивчити сам процес спалаху зірки", - переконаний астоном Філіппе Делорме.
Разом з тим деякі вчені сумніваються чи можна віднести самотню космічну мандрівницю до планет. На думку вчених, її все ж варто вважати "коричневим карликом" - зіркою, якій не вистачає власної енергії для початку термоядерних процесів.