Аратта - На головну

14 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Біометричний” закон – один із найбільш корупційних за роки незалежності

Влада 4086 переглядів

Опубліковано - 20.11.2012 18:38 | Всі новини | Версія для друку

“Біометричний” закон – один із найбільш корупційних за роки незалежності
“Біометричний” закон – один із найбільш корупційних за роки незалежності
Приватна структура зароблятиме доходи на всіх українцях і ще й накопичуватиме персональні дані.

Експерт з питань проведення тендерів, редактор інтернет-сайту "Наші гроші" Олекса Шалайський вважає, що закон про єдиний державний демографічний реєстр (про біометричні паспорти) є одним із найбільш корупційних за епоху незалежності України.

Про це Олекса Шалайський заявив у коментарі інтернет-сайту ТВі.

"Як правило, нова влада, яка приходить в Україні, то намагається вкрасти через бюджет. Але зараз ми бачимо, що бажання нинішньої влади настільки велике, що бюджету вже не вистачає. Тому придумуються великі корупційні схеми, щоби регулярно збирати ще у людей... Це фактично один із найкорупційніших законів в епоху незалежності України. Якщо не найкорупційніший, то в трійку перших у цьому сенсі потрапляє точно", – зазначив Шалайський.

Експерт наголошує, що на українцях "знову заробить приватна структура, і заробить багато". За його оцінками, йдеться про кількадесят мільярдів гривень.

"Найбільша сума, яка була озвучена в газеті "Дзеркало тижня", – 60 млрд. грн., якщо поміняти всі документи. Але навіть якщо відштовхуватися від мінімального і просто взяти 30 млн. українців і помножити на 350 грн. (вартість паспорта), то це вже понад 10 мільярдів лише на паспортах. А там є ще багато всіляких документів, отже десь на мільярдів 20 валового доходу", – зазначив Шалайський.

За його оцінками, корпорація ЄДАПС ніколи не виготовляла документів за ціною, яка була б дешевшою хоча б у два рази, аніж коштує виробництво. "Тож виходить 15 млрд. чистого прибутку – це 2 млрд. доларів", – підрахував експерт.

Окрім того, як пояснив Шалайський, для того, аби зчитувати нові документи, треба встановити у адміністративних установах апаратури приблизно на 24 млрд. грн. "Чомусь я думаю, що ці апарати виготовлятиме теж якась потрібна приватна структура", – застерігає Шалайський.

За словами Шалайського, ще одна проблема – це те, що вичерпні дані про кожного українця потраплять до рук приватної структури. "А власник не ясно де навіть перебуває. Він колись утік від кримінального переслідування у Швейцарію, а потім щез. Тобто, де юридичний власник ЄДАПСу – Сидоренко – ніхто не знає де. Це доходить до абсурду. Всі люди здають дані про себе якомусь невідомому мужику", – обурюється Шалайський.

Редактор сайту "Наші гроші" також наголосив, що президент із парламентом прописали у законі норму, котра дозволяє різноманітним організаціям отримувати кошти, які громадяни сплачують за адміністративні послуги. "Таких підприємств, які беруть собі ці гроші, – 10 тисяч. Це 10 тисяч корупційних кормушок, які Президент одним реченням лишив в законі", – зауважив Шалайський.

Як повідомлялося раніше, сьогодні Верховна Рада повторно ухвалила законопроект про єдиний державний демографічний реєстр. Депутати прийняли його із поправками президента, який повернув у парламент попередньо ухвалений проект. Більшість зауважень глави держави стосувалися гарантування права відмовитися від отримання біометричних паспортів через релігійні переконання. "За" проголосувало 252 народних депутати.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.