Уряд вирішив позичити плавучий LNG-термінал у американців |
Угоди про співробітництво між Держагентством з інвестицій та управління національними проектами (держінвестпроект) і американською та іспанською компаніями будуть підписані сьогодні під час урочистої церемонії.
З української сторони угоди підпише глава держагентства Владислав Каськів, а з боку партнерів старший віце-президент компанії Excelerate Energy Едвард Скотт і генеральний директор із зовнішніх зв’язків компанії Gas Natural Fenosa Джорді Гарсіа Табернеро.
Сьогодні ж під час церемонії буде підписано угоду про створення консорціуму інвесторів реалізації нацпроекту «LNG термінал».
Одночасно з підписанням угод розпочнеться офіційна церемонія початку будівництва першої частини нацпроекту “LNG-термінал” — трубопроводу, який з’єднає термінал з газотранспортною системою України. Будівництво буде здійснювати ДК «Укртрансгаз».
За даними «Укртрансгазу», реалізація техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) газопроводу підключення полягає в наступному: загальна його протяжність — 65 км (перший етап — 42 км, другий — 23 км), діаметр 1000 мм (хоча йшлося про більший діаметр) . Вартість будівництва газопроводу — 1,151 млрд грн.
Плавуча установка потужністю 5 млрд куб. м на рік буде постійно пришвартована до причалу до завершення будівництва наземного LNG-терміналу. Будівництво буде закінчено через кілька років, після завершення так званого етапу стабілізації, після чого потужність вже наземного заводу повинна досягти 10 млрд куб. м на рік.
Будівництво газопроводу буде здійснюватися силами УТГ, а саме — будівельно-монтажною фірмою «Укргазпромбуд». При реалізації цього проекту обіцяють задіяти найсучасніші технології, хоча є дуже великі сумніви з урахуванням того, що і труби, й апаратура вже давно завезені на будівельний майданчик.
Як зазначив глава Держінвестпроекту Владислав Каськів, «наступним кроком реалізації нацпроекту LNG-термінал стане будівництво морського підводного каналу для прийому LNG-танкерів, реалізація заходів щодо доставки в порт „Южний“ плавучої платформи (FSRU) і прийом та регазифікація зрідженого природного газу».