Союзна війна. Усі задовлені, усі сміються. У Москві й Мінську |
Підсумок переговорів з Білорусією є певною поступкою з боку Росії, але ця домовленість вигідна обом сторонам, заявило сьогодні джерело, близьке до переговорів.
"Ми не загнали наших партнерів в глухий кут, надали їм можливість поступово збільшувати платежі (мита на нафту)", - сказав співрозмовник агенції.
Він відзначив, що компенсація за експорт нафтопродуктів з території Білорусі закладена у введеному експортному миті на нафту.
"Головне, що ми домоглися стійкої, стабільної ситуації на найближчу перспективу", - сказало джерело.
Напередодні, за підсумками дводенних переговорів, уряди Росії і Білорусі підписали угоду про врегулювання торговельно-економічної співпраці в царині експорту нафти і нафтопродуктів.
З 1 січня 2007 року ставка експортного мита на сиру нафту для Білорусі встановлена у розмірі $53 за тону. З 1 грудня 2006 року вона складала $180,7 за тону.
На сиру нафту, що постачається з Росії, стягуватиметься експортне мито, розраховане, виходячи з експортного мита на нафтопродукти, що поставляються з Білорусі і вироблені з сирої російської нафти.
Росія отримуватиме компенсацію від експорту нафтопродуктів з території Білорусії у розмірі 70% в 2007 році, 80% - в 2008 році і 85% - в 2009 році.
Тим часом глава Мінекономрозвитку РФ Герман Греф заявляє, що Росія намагається створити гарантовану систему постачань енергоресурсів.
"Ми намагаємося створити гарантовану систему постачань енергоресурсів, і це осколками б'є по наший репутації", - сказав сьогодні міністр журналістам.
Греф визнав, що репутація країни з-за нафтового конфлікту з Білоруссю "безумовно, постраждала", проте європейські партнери, за словами міністра, розуміють, що Росія не винна в ситуації, що склалася.
"Вони (європейські партнери) можуть зрозуміти, що ситуація створилася не з нашої провини, і що ми повинні були витримати позицію і не створювати таких прецедентів у майбутньому", - сказав міністр.
"Я вважаю, що реакція по Білорусії була не такою жорсткою, як в інших випадках, через розуміння того, що ситуація, м'яко скажемо, неформальна, і ми багато в чому маємо рацію», - додав Греф.
Він виразив упевненість, що Росія збереже статус надійного постачальника енергоресурсів і в майбутньому подібна ситуація не повториться.
"В багато чому все залежатиме від того, наскільки ми зуміємо подолати цю ситуацію. Якщо дійсно Росії вдасться поставити останню крапку в цих історіях, і у нас впродовж пяти-семи-десяти років не буде подібних випадків, і якщо вдасться диверсифікувати напрями постачань ресурсів, багато в чому це може знівелювати", - сказав Греф.
Він відзначив, що репутація - "це річ, яку важко визначити і порахувати".
На думку Грефа, це питання недоотриманих інвестицій, оскільки проблема репутаційних ризиків полягає в її довгостроковості. "Дуже важливо не повторювати більше цю ситуацію жодним чином", - підкреслив міністр.