Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи вперше побачили, як виглядає осінь на Титані

У світі науки 7813 переглядів

Опубліковано - 29.11.2012 18:18 | Всі новини | Версія для друку

Модель збраження поверхні Титану, отрмана на базі тривимірного знімку “Кассіні”
Модель збраження поверхні Титану, отрмана на базі тривимірного знімку “Кассіні”
Астрономи, які працюють із зондом “Кассіні”, вперше отримали дані про осінні зміни атмосфери супутника Сатурна Титану. Як виявилося, вчені недооцінили товщину атмосфери як мінімум на 150 кілометрів.

Короткий виклад статті наводиться на сайті Брістольського університету.

Атмосферні явища на Титані становлять для вчених значний інтерес, оскільки на даний момент в Сонячній системі відомо всього 4 тіла з повноцінною атмосферою - крім Титану це Марс, Венера і Земля. На Титані також є власний кругообіг води в природі, аналогічний земному, в якому роль води грає метан з домішкою етана. Нічого подібного про інших тілах, відмінних від Землі, невідомо.

У рамках нової роботи вчені спостерігали атмосферу Титану в інфрачервоному діапазоні. В результаті їм вдалося встановити, що настання осені, яка приходить на сатурнианский супутник раз на 30 років (саме стільки йде у Сатурна на повний оборот навколо Сонця) і недоступна для спостереження з Землі, супроводжується серйозними змінами в атмосфері.

Процеси, про які йде мова, відбуваються на висотах до 600 кілометрів. Це означає, що вчені недооцінювали протяжність атмосфери щонайменш на чверть - до недавнього часу вважалося, що нічого істотного на висотах понад 450 кілометрів не відбувається.

"Ми чекали, що з настанням осені концентрації деяких газів в атмосфері зміняться, але ми не очікували, що ці зміни настільки масштабні. Зміст деяких речовин в атмосфері виріс на три порядку всього за кілька місяців. Особливо примітно, що ці процеси відбувалися на висотах понад 450 кілометрів, набагато вище, ніж ми очікували", - наводить Брістольський університет слова одного з авторів роботи доктора Ремко де Кока.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.