Аратта - На головну

14 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Як спонукати народних обранців виконувати Конституцію?

Влада 3688 переглядів

Опубліковано - 3.12.2012 10:24 | Всі новини | Версія для друку

Як спонукати народних обранців виконувати Конституцію?
Як спонукати народних обранців виконувати Конституцію?
У парламенті триває дискусія навколо проблеми персонального голосування народних депутатів, чого вимагає Конституція.

Представники парламентської опозиції пропонує два обмеження в новій Верховній Раді – заборону враховувати під час електронного голосування голоси тих депутатів, які не поставили підпис у журналі реєстрації, а також вимагає змінити електронну систему голосування таким чином, щоб "унеможливити голосування іншої особи замість народного депутата".

Як повідомляє газета "Коммерсанть-Украина", це передбачає проект змін до регламенту, що забезпечує особисте голосування народних депутатів, який в Раді зареєстрували опозиціонери - депутатами фракції "Наша Україна-Народна самооборона" - Миколою Мартиненком (обраний до ВР VII скликання за списком "Батьківщини"), Іриною Геращенко (обрана за списком УДАРу) і Олександром Бондарем (не пройшов у нову ВР, але співпрацює з партією "Свобода").

"Цей проект - продукт колективного розуму, а ми поставили під ним підписи, оскільки було потрібно продемонструвати, що його підтримують всі три майбутні опозиційні фракції", - пояснила Геращенко.

В опозиції наполягають, щоб зміни в регламент були прийняті ще нинішнім скликанням Ради - на її останньому засіданні 4 грудня.

"Це - єдиний спосіб зупинити ганебне "кнопкодавство". Без технічного забезпечення особистого голосування нова Верховна рада працювати не буде", - заявив Мартиненко.

"Ми продовжимо роботу в групі з підготовки першого засідання ВР нового скликання (має відбутися в понеділок вдень – Ред.), тільки якщо перед тим погоджувальна рада (в понеділок вранці – Ред.) внесе проект до порядку денного", - доповнила його Геращенко.

Вона також запевнила, що опозиція мала намір заздалегідь узгодити даний законопроект з представниками більшості - текст документа був переданий їм на попередньому засіданні підготовчої групи. Однак тоді зустріч завершилася скандалом - її в черговий раз залишили опозиційні депутати.

"Поки я не бачу готовності більшості голосувати", - зізналася Геращенко.

Водночас представники влади публічно висловлюються на підтримку ідеї, яка лягла в основу опозиційного проекту.

"Було б логічно, щоб зміни в частині персонального голосування були внесені до регламенту ВР", - заявляв глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. Тим часом проект N11468 навряд чи буде затверджено. "Ми ще вивчимо пропозицію опозиції і приймемо рішення. Однак необхідно враховувати, що у Партії регіонів теж є певні пропозиції. Наприклад, про те, щоб проводити голосування в один день тижня", - сказав народний депутат Володимир Олійник (Партія регіонів) .

Приводом для відмови провладної більшості підтримати проект може стати норма про обов’язкову підпису депутата в журналі реєстрації. "У мене є сумніви, чи завжди депутат буде підписуватися особисто. Коли-небудь за нього це захоче зробити його помічник, а звичайний співробітник апарату Ради, який збирає підписи, не зможе з ним посперечатися. Так що, нам потім комісію створювати для перевірки автентичності підписів?" - дивується Олійник.

Геращенко вважає претензії надуманими. "Хіба це проблема, щоб депутат підписався? Навіть якщо він запізниться на ранкову письмову реєстрацію, то може підійти до секретаріату Ради і поставити підпис там. А до цього його картка повинна бути заблокована", - вважає представник опозиції.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.