Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Curiosity знайшов сліди життя на Марсі

У світі науки 6505 переглядів

Опубліковано - 4.12.2012 11:51 | Всі новини | Версія для друку

Curiosity знайшов сліди життя на Марсі
Curiosity знайшов сліди життя на Марсі
Марсохід Curiosity надіслав на Землю результати аналізу зразків, в яких NASA виявили сліди існування життя на Марсі. В піску, зібраному на одній із дюн, апарат знайшов органічні сполуки, які містять гідроген, оксиген і нітроген.

Як повідомляє The Daily Telegraph, знахідка марсохода вразила науковців NASA. Однак, за їхніми словами, отриманих результатів поки замало, щоб ствердно заявити про існування життя на Марсі. Або принаймні визнати, що воно там колись було.

"Ми навіть не чекали, що саме в піску знайдемо якусь органіку. До цього часу вважалося, що суворі марсіанські умови навряд чи дозволять їм вціліти", - каже вчений з NASA Пол Магаффі.

Вчені сподіваються знайти більше зразків, які містять органічні сполуки у марсіанському піску.

Зараз марсохід шукає оптимальне місце для проведення глибших розкопок на Червоній планеті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.