Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Румунія відмовиться від територіальних претензій до України. Після суду

Влада 6670 переглядів

Опубліковано - 15.01.2007 15:23 | Всі новини | Версія для друку

Румунія відмовиться від територіальних претензій до України. Після суду
Румунія відмовиться від територіальних претензій до України. Після суду
Президент України Віктор Ющенко і Президент Румунії Траян Бесеску сподіваються, що до кінця 2008 року Міжнародний суд ООН у Гаазі винесе рішення про делімітацію континентального шельфу і спеціальних економічних зон України і Румунії в Чорному морі і гарантують, що будуть поважати рішення суду.

Таку заяву сьогодні зробили український і румунський президенти на спільній прес-конференції після завершення двосторонньої зустрічі.

Зокрема, Бесеску нагадав, що дві країни домовилися звернутися в міжнародний суд у Гаазі для вирішення цієї суперечки. За його словами, обидві сторони гарантують, що будуть поважати рішення суду. Бесеску відмітив, що зараз процес перебуває в стадії доповнення до вже поданих документів за вимогою суддів Міжнародного суду.

Він прогнозує, що цього року відбудеться наступний етап, коли суд заслухає позиції сторін. "Ми очікуємо, що наприкінці 2008 року буде прийняте рішення суду, яке ми будемо поважати", - сказав Бесеску, додавши, що незважаючи на це, розвиток двосторонніх відносин між Україною і Румунією буде продовжуватися.

У свою чергу, Ющенко зазначив, що Україна високо цінує роботу Міжнародного суду. Він також висловив надію, що в найближчий рік-півтори дане питання буде вирішено. Глава держави також підтвердив, що Україна буде поважати рішення європейського суду.

Разом з тим, за словами Ющенка, Україна не заперечує можливості на двосторонньому рівні вирішити питання делімітації шельфу Чорного моря або створення спеціальних економічних зон.

Нагадаємо, переговорний процес щодо Договору між Україною і Румунією про режим українсько-румунського державного кордону, співробітництві і взаємній допомозі з прикордонних питань і двосторонній Угоді про делімітацію континентального шельфу і спеціальних економічних зон України і Румунії в Чорному морі продовжується з 19 січня 1998 року.

На розгляді Міжнародного суду ООН у Гаазі з ініціативи Бухаресту з 2004 року знаходиться справа про делімітацію континентального шельфу і спеціальних економічних зон України і Румунії в Чорному морі. Румунія наполягає, що острів Зміїний не є островом, а скелею, і тому він не може враховуватися при проведенні лінії делімітації.

На виконання домовленості міністрів закордонних справ України і Румунії Бориса Тарасюка і Міхая-Разван Унгуряну в квітні 2005 року були відновлені двосторонні переговори з метою врегулювання даного питання. Переговори проходять паралельно з судовим процесом і без збитку для останнього.

16 травня 2006 року Україна подала в Міжнародний суд ООН контр-меморандум. Внесення контр-меморандуму було здійснено у визначений судом термін.

За даними геологорозвідки біля острова Зміїний знаходяться великі поклади нафти й газу. В цьому, власне й причина румунських претензій, яких, до речі не виникало раніше, поки острів був просто собі островом у відкритому морі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.