Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки дерибану. Мінприроди купило космічні фото України, які можна отримати безкоштовно, по космічній ціні

Економіка 10932 перегляди

Опубліковано - 20.12.2012 11:10 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки дерибану. Мінприроди купило космічні фото України, які можна отримати безкоштовно, по космічній ціні
Хроніки дерибану. Мінприроди купило космічні фото України, які можна отримати безкоштовно, по космічній ціні
ДП «Центр еколого-експертної аналітики» 12 грудня за результатами тендеру уклав угоду з кіпрською компанією «G.X. satellite communication management ltd» на впровадження геоінформаційних технологій з використанням даних дистанційного зондування Землі.

Вартість угоди склала 26,15 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», зазначає сайт «Наші гроші».

Для Міністерства екології та природних ресурсів замовлено зображення дистанційного зондування території України (603тис. км2) за два роки, роздільною здатністю на місцевості не більше ніж 6 м. Зображення повинні складатися із космічних знімків, які надходять з 4 або більше супутників. Надані зображення мають бути технологічно сумісні з наявними у замовника даними за попередні роки.

В тендері брало участь харківське ТОВ «Спаеро-гіс», чия пропозиція коштувала 23 млн грн. Однак дешевша заявка була відхилена через формальні обставини: не всі сторінки пропозиції мають печатку, невірно заповнений стовпчик з інформацією про посади та професії працівників, замість оригіналу листа від оператора супутника, що учасник має дистриб’юторські права на необхідні супутникові зображення для території України, надано лист від представника оператора супутника.

Відтак єдиним конкурентом було ТОВ «Твіс-інфо» Олеся Ясинського та Геннадія Павленка. Державне космічне агентство України та оператор Національної системи космічного спостереження ДП «Дніпрокосмос» в тендері участі не брали, хоча українська держава має власні можливості для отримання космічних фотографій.

Нагадаємо, минулого року Мінекології замовило космічні знімки території України за 49,38 млн грн. у австрійської фірми, яка спеціалізується на будівництві цементних заводів. Тоді радник голови Державного космічного агентства Едуард Кузнецов повідомив журналістів, що держструктурам знімки з української «Січі-2» надаються безкоштовно, «але до нас не звертались».

Кіпрська компанія «G.X. satellite communication management ltd» має свій сайт, який було зареєстровано 9 жовтня 2012 року – в день оголошення тендеру. Власник сайту скористався опцією, яка дозволяє не розкривати його прізвищею. В розділі “Наші клієнти” кіпрська фірма вказала лише Мінприроди України. Серед партнерів фірми – ДП «Дніпрокосмос», яке займається космічними фото України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.