Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Перлина Поділля нарешті одержала власний статут

Самоврядування Регіон: Хмельницька область 16774 перегляди

Опубліковано - 20.12.2012 22:32 | Всі новини | Версія для друку

Перлина Поділля нарешті одержала власний статут
Перлина Поділля нарешті одержала власний статут
У Кам’янці-Подільському в гострих суперечках депутати прийняли статут міста.

При цьому голова міської організації ВО "Батьківщина" Сергій Акимович заявив, що зараз в Україні фактично відбувається згортання основ самоврядності, йде централізація влади, прийнято закон про референдуми, яким скасовано таке поняття, як місцевий референдум. Опозиціонери висловлювалися проти, пропонували відкласти затвердження документа та доопрацювати його, наголошували на тому, що громада дуже пасивно поставилася до обговорення проекту.

Було також зачитано звернення, підписане лідерами місцевих осередків партій "Батьківщина", "Свобода" та "УДАР". Інші депутати, зокрема представники Партії регіонів, вимагали не політизувати питання.

Історичне місто з якихось причин цілі століття живе без власного статуту. В середньовіччі воно керувалося хартіями Львова та Сянока, одночасно з якими отримало Магдебурзьке право. Уже в роки незалежності сім разів створювали відповідні робочі групи, зокрема, й за підтримки міжнародних фондів у рамках проекту "Толока". У період реалізації "Толоки" в Кам’янці-Подільському розвинулася надзвичайна громадська активність, особливо навколо розробки головного міського документа. Але, на думку деяких депутатів, тодішній владі було невигідно приймати статут міста, тепер - навпаки.

Міський голова Михайло Сімашкевич зауважив, що більшість міст уже мають статут, цей документ необхідний для фінансових операцій, зокрема, залучення міжнародних ґрантів для розвитку міста. Посадовці запевнили, що за потреби документ можна допрацьовувати та змінювати. За нього проголосувало 29 депутатів із 50, тож місто відтепер житиме за власним статутом.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Самоврядування»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.