У Президента Ющенка відбувся соціальний діалог. З профспілковими лідерами |
«Соціальний діалог є запорукою наближення України до вступу в Європейський Союз. Саме тому нам вкрай необхідна розвинена вертикаль соціального діалогу. Поданий мною в порядку законодавчої ініціативи законопроект «Про соціальний діалог в Україні» вперше в історії країни передбачає можливість розвитку соціального діалогу на галузевому та регіональному рівнях», – сказав Президент. Він закликав профспілки, не зволікаючи, дати свою оцінку проекту закону. «Я просив би оперативно, швидко відреагувати по суті тих позицій, які висловлені у законопроекті «Про соціальний діалог», – підкреслив В. Ющенко. Він також запропонував профспілкам внести проекти законодавчих ініціатив і пообіцяв їх підтримати.
Президент підкреслив, що має намір на початку березня провести зустріч із Національною тристоронньою соціально-економічною радою, у засіданні якої повинні взяти участь представники роботодавців, профспілок і уряду. Метою цього засідання має бути створення єдиного плану дій на 2007 рік.
Віктор Ющенко також наголосив, що основними пріоритетами діяльності сторін соціального діалогу повинні стати реформування ринку праці, скерованого на забезпечення мотивації для роботодавців до створення високотехнологічних робочих місць, до навчання та перенавчання своїх працівників; створення умов для гідної праці;підвищення мінімальної зарплати до прожиткового мінімуму; запровадження мінімальної погодинної заробітної плати; забезпечення у пенсійній реформі поступового переходу до обов’язкового накопичувального пенсійного страхування та широкого впровадження паралельної системи добровільного пенсійного страхування; введення обов’язкового медичного страхування.
У своєму виступі Президент підкреслив, що сьогодні існує багато проблем, з якими неможливо покращити ситуацію в країні. «У стані бідності перебуває кожна сьома сім’я, що складається з осіб працездатного віку», – сказав він.
За словами Президента, наявність заборгованості із виплати заробітної плати становить майже 1 млрд. грн. При цьому близько 450 млн. гривень із цієї суми належить до заборгованості активно працюючих підприємств, близько одна третина – підприємств державної власності. Президент заявив, що цю проблему можна вирішити. «Я переконаний, що це не є фатальна проблема, якби ми всі втрьох – профспілки, роботодавці й влада – узялися за її вирішення», – сказав В. Ющенко, додавши, що готовий для вирішення цього питання «підключити органи прокуратури, адміністрації всіх рівнів, міністерства, відомства, щоб ми сформували чіткий графік подолання цієї проблеми».