Луценко звинуватив Кузьміна у злочині |
Екс-міністр внутрішніх справ заявив Радіо Свобода про злочин, нібито скоєний заступником генерального прокурора Ренатом Кузьміним та іншими посадовцями прокуратури. Луценко наголошує, що саме Кузьмін та його колеги винні в даному арешті, який Європейський суд із прав людини визнав незаконним. Сам Ренат Кузьмін не виключає, що Луценка заарештували з порушеннями, але не бачить у цьому своєї провини.
Сьогодні виповнюється два роки від того дня, як колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка заарештували. Це сталося , коли він вийшов зі свого будинку погуляти з собакою. Згодом судді Печерського суду Києва засудили Луценка на чотири роки за те, що він нібито зловживав посадою міністра внутрішніх справ. Однак Європейський суд з прав людини визнав арешт та тримання Луценка під вартою упродовж півтора року незаконним. Це є підставою для кримінального переслідування слідчого генпрокутратури Сергія Войченка та заступника генпрокурора Рената Кузьміна, які ухвалили рішення про арешт екс-міністра, вважає Юрій Луценко.
«Підстави мого звернення до правоохоронних органів є юридично досконалими. Адже Європейський суд із прав людини відхилив апеляцію України і ухвалив остаточне рішення, яким визнав мій арешт незаконним – за політичними мотивами», – заявив колишній посадовець.
Злочин Кузьміна вже довів Євросуд – стверджує Луценко
Юрій Луценко наголосив, що за цим рішенням український уряд повинен виплатити йому компенсацію в сумі 15 тисяч євро. А це, за словами екс-міністра – прямі збитки державі, заподіяні з вини Рената Кузьміна та інших посадовців генпрокуратури України.
«Ми маємо доконаний факт про незаконний арешт людини, і маємо доведений збиток державі у розмірі понад 100 тисяч гривень. З моєї точки зору – це беззаперечний доказ злочинних дій Кузьміна та Войченка, які безпідставно позбавили мене волі та завдали збитків держави в особливо великих розмірах», – заявив Луценко Радіо Свобода в Менській колонії, де він відбуває покарання за рішенням суду.
Екс-міністр додав, що за новим Кримінально-процесуальним кодексом, його адвокати передали заяву стосовно дій Кузьміна та Войченка для реагування до правоохоронних органів, і що 26 грудня його внесуть до загальнодержавного реєстру злочинів.
Кузьмін відкидає звинувачення Луценка
Зі свого боку, представники Генпрокуратури відкидають будь-які звинувачення у нібито вчинених ними злочинах. Ренат Кузьмін, коментуючи рішення Європейського суду, наголосив, що у порушеннях прав Луценка під час його арешту винні не посадовці, а недосконалий Кримінально–процесуальний кодекс радянських часів, чинний на той момент.
За словами Кузьміна, Євросуд може зобов’язати Україну виплатити Луценкові компенсацію за арешт і це рішення виконають. Але додав, що звільнити його з-за ґрат могли б лише за умови, що на момент рішення Європейського суду Луценко ще перебував під слідством і не було рішення Печерського суду.
Два дні тому спробу звільнити колишнього міністра з в’язниці за станом здоров’я здійснили його адвокати. Медичні обстеження виявили в нього цироз печінки та портальну гіпертензію – хвороби, які за законом несумісні з перебуванням за ґратами. Однак Менський районний суд Чернігівської області це клопотання відхилив. Клопотання захисту Юрія Луценка слухали просто у Менській колонії. Під час слухання Луценко повідомив журналістам , що понад 20 днів його залишали без ліків, а крім того – позбавили законного права на телефонний зв’язок.