Аратта - На головну

13 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи змінився парламент? Перші підсумки

Влада 4274 перегляди

Опубліковано - 4.01.2013 17:01 | Всі новини | Версія для друку

Чи змінився парламент? Перші підсумки
Чи змінився парламент? Перші підсумки
“Свобода” - аутсайдер законотворчої діяльності, “Батьківщина” і комуністи - найактивніші.

Такими є результати моніторингу, здійсненого громадянською мережею “ОПОРА”.

З майже двох сотень законопроектів зареєстрованих у Верховній Раді за перші три тижні депутатами нового сьомого скликання - 41 відсоток належать авторству представників фракції ВО “Батьківщина”. До лідерів також зараховано і комуністів, а от “ударівці” та “регіонали” особливою активністю не вирізнялися, незважаючи на чисельне представництво у парламенті. Партія регіонів запропонувала лише 29 законопроектів, а “УДАР” - 10. Утім, найбільш “кричущі” показники у ВО “Свобода” - 0 законопроектів, якщо не враховувати ініціативу Руслана Кошулинського, який є позафракційним після отримання посади віце-спікера.

За підрахунками громадянської мережі “ОПОРА” в індивідуальному заліку законотворчості лідерами є Петро Симоненко (КПУ, 33 проекти), Сергій Міщенко (позафракційний, 20 проектів), Володимир Яворівський та Микола Томенко (“Батьківщина”, 17 і 15 проектів). Левова частка законодавчих ініціатив стосується соціальних, гуманітарних та політичних питань.

Професійність у політиці

“Слід зважати на те, що більшість депутатів ВО “Свобода” зовсім не має досвіду у законотворчій діяльності, - коментує політолог Віталій Литвин. – Ці люди не були депутатами. І ця тенденція ще може змінитися, бо у “свободівців” немає іншого вибору, якщо вони хочуть гарного результату на наступних виборах”.

Експерт також зазначає, що до показників Партії регіонів слід додати ще законодавчі ініціативи уряду, який делеговано цією політичною силою.

На думку Володимира Фесенка, керівника Центру політичного аналізу “Пента”, більш показовим буде аналіз за результатами першої сесії, адже на початках депутати витрачали час на кадрові питання та тактичні нюанси.

“У “Батьківщини” є ціла група “професійних політиків”, активних законотворців, які пишуть закони, а не займаються бізнесом, - пояснює Фесенко. – А от “Свобода” зробила акцент на демонстрації іміджу і можливостей, що, зрештою, від них і очікували виборці, - силових дій. А ще брак законотворчого досвіду”. Цей підрахунок, додає експерт, доводить помилковість міфу про оновлення української політичної сцени.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.