Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Підказка проФФесіоналам. Замість імпортозаміщення варто просувати експорт

Економіка 5866 переглядів

Опубліковано - 8.01.2013 19:36 | Всі новини | Версія для друку

Підказка проФФесіоналам. Замість імпортозаміщення варто просувати експорт
Підказка проФФесіоналам. Замість імпортозаміщення варто просувати експорт
Наміри уряду запровадити програму із імпортозаміщення навряд чи матимуть позитивні наслідки у довготривалій перспективі.

Про це в ефірі Радіо Свобода сказав президент Київської школи економіки Павло Шеремета. За його словами, про це свідчить зарубіжний досвід 1960-х років.

«Південна Америка поставила на імпортозаміщення, Південно-Східна Азія на просування експорту. Тепер ми знаємо, хто переміг. Тому, якщо нам треба ще 2-3 роки спробувати цю нову теорію імпортозаміщення – мені шкода, бо це знову будуть втрачені роки. Ці речі написані у книжках, вони пройдені людством, але якщо треба на власному чолі ще декілька ґуль набити – гаразд», – зазначає Павло Шеремета.

Як повідомлялося раніше, прем’єр Микола Азаров доручив першому віце-прем’єру Сергію Арбузову та міністру економічного розвитку і торгівлі Ігорю Прасолову розробити та втілити програму імпортозаміщення.

Від «Аратти»: чергова кампанія, проголошена урядом, не є ноу-хау Азарова. Він далеко не перший український прем’єр, який намагається у такий спосіб вирівняти зовнішньоторгівельний баланс. Наразі український досвід 90-х наочно показує цілковиту безперспективність цієї ідеї для реалізації задекларованої мети.

До речі, Лукашенко у Білорусі також спробував штучно обмежити імпорт. Чим це закінчилося - ми бачимо по стрімкому зростанню частки власності у білоруській економіці найбільшого імпортера - Росії.

Відтак виникає питання: чи не прокладає Азаров через білоруський досвід шлях України до Митного союзу?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.