Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки дерибану. В цьому році заплановано масовий “розпродаж” державних підприємств

Економіка 5405 переглядів

Опубліковано - 9.01.2013 15:49 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки дерибану. В цьому році заплановано масовий “розпродаж” державних підприємств
Хроніки дерибану. В цьому році заплановано масовий “розпродаж” державних підприємств
Майже одинадцять мільярдів гривень прибутку закладено у новому бюджеті від приватизації національних енергокомпаній, ТЕЦ, вугільних копалень та інших підприємств.

2013-й рік для багатьох державних підприємств може стати переломним. Згідно з програмою приватизації, прийнятої урядом на три роки, у 2013-му буде масовий розпродаж держмайна, а також закріплення угод по приватизації минулого року.

Особливість приватизації по-українськи, яку виділяють економісти – основні торги відбуваються між двома компаніями «своїх».

За результатами попередніх конкурсів, більшість енергетичних підприємств опинилися у власності структур Рината Ахметова, які скуповував його холдинг ДТЕК. В той час підприємства з постачання газу опинилися у руках бізнесмена Дмитра Фірташа. До такого розподілу об’єктів приватизації призвели умови конкурсу, вважають економісти.

«Сама по собі приватизація не несе загрози національній безпеці, але фактично утворюються монопольні структури, які, за умов неякісного регулювання ринку, можуть нести загрозу для споживачів. Тобто, можуть підвищуватися тарифи без поліпшення якості, доступності продукції та екологічної складової», - сказав Голосу Америки експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Шевляков.

Віддавати підприємства «своїм» може бути вигідно з фінансової точки зору. Економіст Центру стратегічних досліджень Олександр Жолудь припускає спроби продавати підприємства компаніям близьким до уряду, які потім перепродадуть їх третім особам.

«Україні зараз дуже важливо отримати великі кошти від приватизації, тому що у нас є проблеми з бюджетом через рецесію, яка почалася в економіці країни минулого року і, скоріше за все, триватиме. Це впливає на дохідну частину бюджету, тому так сильно необхідні будуть гроші», - сказав Голосу Америки Жолудь.

Попередній уряд, який за кілька днів до своєї відставки прийняв бюджет на 2013 рік, заклав у ньому майже одинадцять мільярдів гривень прибутку від приватизації. У списку підприємств, які будуть виставлені на продаж :«Турбоатом» - один з найбільших у Європі виробників енергетичного обладнання, «Донбасенерго», «Центренерго» та щонайменше чотири ТЕЦ.

Хоча у минулому році річний план щодо приватизації держмайна вдалося виконати лише на 60%, цьогорічну програму називають більш реальною. Колишній прем’єр-міністр України Юрій Єхануров вважає, що хоча програму виконати можна, ціна об’єктів виставлених на продаж буде меншою ніж запланована.

«Програма реальна, з урахуванням об’єктів виставлених на продаж, які дуже цікаві. Правда, сумно, що такі важливі об’єкти, як «Турбоатом» можуть піти з-під державного управляння… Хоча ту ціну, яку вони коштують, вірогідно не дадуть. Обставини навколо країни такі, що інвестори не сильно рвуться сюди. Значить, продавати об’єкти будемо по низькій ціні», - сказав Єхануров.

Зацікавленість іноземних інвесторів є, але чи братимуть вони участь у конкурсах залежить від умов, які створить держава, переконані економісти. Якщо уряд буде намагатися отримати максимально високу ціну та заради цього забезпечить відкритий конкурс, то в українських підприємств можуть з’явитися іноземні інвестори.

«Це станеться, якщо фактор – заробити більше переважить фактор близькості минулорічних переможців конкурсів до влади. Але поки, влада не дала жодного прикладу максимально відкритого конкурсу… сумнівно, що практика зміниться цього року», - сказав Шевляков.

Навіть, якщо уряду вдасться виконати план приватизації, отриманих грошей не вистачить на те, щоб покрити явний та прихований дефіцит бюджету, вважають економісти, а тому, таки доведеться влазити у борги.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.