Аратта - На головну

10 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Попов вже хоче «широко обговорити» долю Гостинного двору

Самоврядування Регіон: м.Київ 8358 переглядів

Опубліковано - 14.01.2013 11:32 | Всі новини | Версія для друку

Попов вже хоче «широко обговорити» долю Гостинного двору
Попов вже хоче «широко обговорити» долю Гостинного двору
Міністерство культури надало будівлі Гостиного двору на Подолі в Києві статус пам’ятки містобудування місцевого значення.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«Гостиний двір є домінантою і невід’ємною частиною архітектурного ансамблю Контрактової площі. Він і ще 30 будинків історичного Подолу одержали правовий статус комплексу пам’яток містобудування місцевого значення», – мовиться в повідомленні.

Як повідомляє КМДА, такий наказ Мінкультури ухвалило 21 грудня у відповідь на її клопотання. «Повернення Гостиному двору статусу пам’ятки забезпечує правовий захист цього об’єкта», – цитує прес-служба голову міської адміністрації Олександра Попова.

За його словами, тепер долю Гостиного двору може і повинна визначати насамперед громада міста. «Щоб запобігти руйнуванню будівлі, потрібно якнайшвидше провести реставраційні роботи. Але їх треба виконати так, щоб зберегти історичну цінність об’єкта, а також культурний простір, що сформувався на його площах і довкола нього», – заявив Попов.

Тому голова міськдержадміністрації ініціював проведення широких громадських слухань з питань проекту реставрації і наполягає на участі в цих слуханнях фахових експертів, народних і міських депутатів, громадських і культурних діячів та організацій столиці.

У вересні 2012 року Київрада передала «Укрреставрації» земельну ділянку площею під будівлею Гостиного двору для його реконструкції під торгово-розважальний центр.

Будівельні роботи на території пам’ятки викликали спротив громадськості.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Самоврядування»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.