Благими намірами... Зворотня сторона заборони куріння |
Як пише газета «Сегодня», в одному з пивбарів столиці дозволяють палити в разі замовлення від 150 грн на людину та чайових – 30 грн і більше.
В іншому київському пабі, неподалік від Бессарабського ринку, дозволено курити в туалеті.
Так, отримавши від відвідувачів повторне замовлення, співробітник закладу про прохання покурити, схвально кивнув і провів інструктаж: «Ідіть в дамську кімнату, попіл збивайте в раковину, загашені під водою недопалки – в урну».
Незважаючи на те, що штрафи за куріння серйозні – 170-340 грн для фізосіб і від 1000 до 10 000 для господарів кафе – в столиці будуть продовжувати курити. Так вважає президент асоціації ресторанів України Ольга Насонова. «Для деяких барів клієнти, що курять, – це спосіб виживання. Наведу конкретний приклад: місячний дохід однієї київської кав’ярні становить 400 тис. грн. Після введення закону заклад втратив 20% клієнтів, а це 80 тис. грн. Навіть якщо вони кілька разів на місяць платитимуть максимальний штраф, у будь-якому разі залишаться в плюсі», - пояснює ресторатор.
У свою чергу начальник ЦГЗ київської міліції Ігор Михалко каже, що перевірки проводяться. «За місяць було складено більше 1000 адмінпротоколів», - зазначив Михалко.
А ось один із авторів законопроекту про заборону куріння Євген Царьков вважає, що січень є втраченим місяцем для будь-якої законодавчої ініціативи: «Після свят органи контролю почнуть наводити лад. У Туреччині та Австрії аналогічний закон пройшов адаптаційний період близько трьох місяців. Тому я вважаю, що в громадських закладах Києва повністю заборонять курити уже влітку».
Як повідомлялося раніше, 16 грудня 2012 року в Україні набув чинності закон про заборону куріння в громадських місцях, зокрема, в кафе, барах та ресторанах.