Аратта - На головну

12 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі

У світі науки 6279 переглядів

Опубліковано - 15.01.2013 13:36 | Всі новини | Версія для друку

Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Деякі з найстаріших осадових порід широко зустрічаються на поверхні планети. Одним з таких місць є розташований в північно-західній частині Австралії регіон Пілбара (Pilbara).

Подорожуючи в районі прибережної зони, тут можна зустріти сліди життя, які існувала на планеті приблизно 3,49 мільярда років тому.

До такої думки схиляються учені з університету Старого Домініону (Old Dominion University), які виявили в місцевому пісковику відбитки, які є, судячи з усього, слідами життєдіяльності найдавніших бактерій планети.

У статті, опублікованій за результатами щорічної конференції вчених, що проходила з 4 по 7 листопада в місті Шарлотта, фахівці розповідають, що мова йде про так звані бактеріальні спільноти - ціанобактеріальні мати. Проте, детальне дослідження складу каменів не виявило присутності жирів, білків і тим більше самих мікробів, однак дещо все-таки переконало дослідників у правоті первинних припущень.

Так, було виміряне співвідношення ізотопу вуглецю 12C до 13C. Для джерел, не пов’язаних з органікою, такий показник зазвичай становить 1,99. У цьому ж випадку вміст ізотопу 13C виявився значно меншим, і вищевказаний параметр був зовсім іншим. Це, на думку дослідників, вказує на активність живих організмів, що колись мешкали в цих місцях.

Оскільки вік каменів оцінюється в 3,49 млрд років, науковці пропонують вважати знахідку найдавнішою з виявлених слідів життєдіяльності органіки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.