Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки “покращення”. Колективізація-2: земельний податок піднімуть втричі

Економіка 8002 перегляди

Опубліковано - 17.01.2013 10:32 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки “покращення”. Колективізація-2: земельний податок піднімуть втричі
Хроніки “покращення”. Колективізація-2: земельний податок піднімуть втричі
Підвищення земельного податку не торкнеться агрохолдингів, а в першу чергу вдарить по приватним землевласникам, які самостійно обробляють свої паї, відзначають експерти.

Оскільки зростання плати непорівняне зі зростанням їхніх доходів, можливі соціальні протести, повідомляє Комерсант.

Міністерство фінансів підготувало зміни до Податкового кодексу, якими запропонувало переглянути ставки плати за землю з 1 січня 2014 року, підвищивши їх втричі.

Зараз ставка податку для ріллі, сіножатей та пасовищ становить 0,1% від нормативної грошової оцінки за 1 га, тобто більше 20 грн при середній по Україні нормативною оцінкою в 20,6 тис. грн на 1 січня 2012 року. Проте вже через рік плата може скласти мінімум 68 грн. До ділянок сільгоспугідь з багаторічними насадженнями буде застосовуватися ставка 0,09% замість 0,03%. З цієї ж ставкою стягуватиметься податок з користувачів лісових земель, які зараз перераховують лише плату за спеціальне використання лісових ресурсів. Крім того, запропоновано підняти ставку на всі інші категорії земель з 1% до 3% від суми нормативної оцінки ділянки несільськогосподарського призначення.

Одночасно Мінфін пропонує позбавити пільг зі сплати земельного податку - які повинні були діяти до 2015-2016 років - космічну, судно-, літакобудівну галузь, а також суб’єктів кінематографії.

Ініціатива Мінфіну не торкнеться великих агрохолдингів, відзначають експерти. Їх орендна плата - 3-12% від нормативної оцінки землі - зараз вище ставки земельного податку, який при цьому включений у них в фіксований сільськогосподарський податок.

В першу чергу нові ставки податку відіб’ються на приватних землевласників, які самостійно обробляють ділянки і не здають їх в оренду. Їх набагато менше, ніж великих сільгоспвиробників, каже пан Рабошук, тому значних грошових надходжень до місцевих бюджетів не очікується.

Експерти відзначають, що досі влада збільшувала надходження земельного податку лише за рахунок завищення бази оподаткування. "Просте збільшення ставки податку без стимулів ще раз підтверджує його фіскальну мету, - вважає пан Кобилянський. - Крім того, в останні роки місцеві органи влади стали частіше використовувати можливість перегляду нормативної оцінки землі. У Києві кілька років тому її підвищили втричі, а в Любарцях, які знаходяться в Київській області, - підняли в десятки разів у грудні ".

Він припускає, що нова ініціатива є спробою держави підштовхнути селян до передачі їх земель в оренду великим власникам і відмови від самостійного використання.

Враховуючи, що Мінфін пропонує втричі - до 3% - підняти орендну плату за землі державної і комунальної власності, багато орендарів будуть відмовлятися від зайвих ділянок.

"Ефект буде негативний, вони не зможуть платити ці податки і почнуть відмовлятися від земель", - повідомив співрозмовник в Держземі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.