Мільйони людей марно користуються дезодорантами |
Науковці з Університету Брістоля виявили в організмі деяких людей особливий варіант гена ABCC11, який трапляється приблизно у 2% населення. При цьому варіанті в організмі людини взагалі не виробляється характерний запах тіла, який виділяється у переважної більшості з нас разом з потом у пахвовій ділянці. А якщо ці люди не пахнуть, то їм і не треба користуватися дезодорантами.
Проте усталені культурні та гігієнічні норми змушують два мільйони британців щодня використовувати дезодорант, який їм не потрібний. При цьому така проблема, судячи з усього, характерна саме для Великобританії.
Науковці вважають, що в інших країнах люди прекрасно відчувають, що їхнє тіло не виділяє запаху, а тому й не користуються дезодорантами. А зате 5% людей, які мають дуже різкий запах тіла, теж не користуються засобами для його усунення.
Можна легко визначити, чи є в організмі людини дана варіація гена ABCC11, навіть без дорогого аналізу. Крім власного носа і думки оточення можна звернути увагу на консистенцію вушної сірки. Якщо вона суха, то, скоріше за все, у вас та сама варіація гена, а якщо традиційно "липуча", то ні. Дослідники зробили свої висновки на основі вивчення організму 6495 жінок. У 2% з них знайшли генетичну варіацію, яка робила їх "непахучими". Проте вони все одно активно користувалися дезодорантами.
Раніше повідомлялося, що американська компанія випустила в продаж їстівний дезодорант у вигляді цукерок із запахом троянди. Інновація створена на основі японських наукових розробок і абсолютно нешкідлива для організму, розповіли виробники. Як показали випробування дії дезодоранту, людина, що проковтнула льодяник з олією троянди, починає сама пахнути ароматом цієї квітки завдяки випарам через шкіру. Сила і тривалість дії "парфумів" залежать від маси тіла. На людину вагою 65 кг одна така цукерка діє приблизно протягом 6 годин.