Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Водохресне купання: рекомендації медиків

Охорона здоров`я 28169 переглядів

Опубліковано - 19.01.2016 04:30 | Всі новини | Версія для друку

У крижаній воді не варто проводити довше 5-10 секунд, наголошують медики. Дітям взагалі це робити небезпечно
У крижаній воді не варто проводити довше 5-10 секунд, наголошують медики. Дітям взагалі це робити небезпечно
У ніч на 19 січня православні християни відзначать свято Водохреща. Однією із традицій свята є омивання в ополонці із крижаною водою.

Системне моржування сприяє оздоровленню організму, а ось занурення в ополонку один раз на рік – дуже сильний стрес для організму, нагадують медики.

Тим, хто все-таки збирається зануритися в ополонку, лікарі рекомендують слідувати основним правилам.

Так, занурювати (купатися) слід у спеціально обладнаних ополонках біля берега, бажано поблизу рятувальних станцій, під наглядом рятувальників. Такі ополонці спеціально обладнають на річках у великих містах напередодні Свята Водохреща для масового купання.

Безпосередньо перед тим, як зануритися у крижану воду, необхідно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку.

Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Стрибки у воду та занурення у воду з головою не рекомендуються, оскільки це збільшує втрату температури і може призвести до шоку від холоду. Під час входження у воду першого разу необхідно швидко досягти потрібної глибини, але не плисти. Також варто знати, що холодна вода може викликати абсолютно нормальне безпечне прискорене дихання.

Не рекомендується також перебувати в ополонці довше однієї хвилини, щоб уникнути переохолодження організму. Втім, медики зазначають, що краще обмежитися 5-10 секундами.

Після купання необхідно розтертися рушником та надіти сухий одяг. Причому одяг і взуття повинні бути простими, з мінімальною кількістю ґудзиків, застібок та шнурівок. У випадку оніміння пальців, слід потримати їх на шиї або животі кілька секунд, зігріти диханням та продовжити одягатися.

Також необхідно мати при собі термос із гарячим чаєм, бажано з трав та фруктів.

Медики категорично забороняють вживати до і після занурення у воду алкогольні напої. Алкоголь розширює судини, що істотно збільшує витрату тепла. Також не рекомендується палити - це порушує кровообіг та збільшує охолодження організму. Наприклад, зазначають медики, одна викурена сигарета знижує температуру шкіри пальців ніг на 1 градус.

Крім того, лікарі настійно рекомендують утриматися від купання в ополонках людям, які мають такі проблеми зі здоров’ям: запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити; серцево-судинні захворювання; епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку; неврити, поліневрити; цукровий діабет, тиреотоксикоз; - глаукома, кон’юнктивіт; туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема; нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози; виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит; венеричні захворювання.

Від «Аратти». Різкий викид адреналіну від крижаного стресу - зайве серйозне навантаження на надниркові залози, які виробляють цей гормон. Особливо небезпечно занурення робити дітям і підліткам (а надто дівчатам) - у них стрес від крижаної води може негативно вплинути на подальший розвиток сечо-статевої системи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.