Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нова газова війна? “Газпром” може традиційно перекрити газ

Газоват 5286 переглядів

Опубліковано - 28.01.2013 11:42 | Всі новини | Версія для друку

Нова газова війна? “Газпром” може традиційно перекрити газ
Нова газова війна? “Газпром” може традиційно перекрити газ
“Газпром” може припинити постачання газу в Україну у разі несплати $7 млрд. за недобір газу і невиконання контрактного зобов’язання бери або плати.

Так вважає аналітик консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін.

"Між Україною і Росією почалося нове протистояння і можна очікувати таких проблем, як повне припинення поставок газу в Україну, адже умови контракту порушені", - вважає експерт.

"Є контракт і за контрактом гроші платити треба. Якщо українська сторона зобов’язалася за контрактом відбирати 52 млрд куб. м. на рік і платити не менше, ніж за 40 млрд куб. м, то якщо в минулому році Україна взяла тільки 33 млрд куб. м, то за 7 млрд куб. м треба платити", - сказав Крутіхін.

Водночас він вважає, що великий сумнів викликає сума в $7 млрд, адже тоді виходить, що за кожен кубометр треба платити тисячу доларів. У цю суму, швидше за все, входить несплата за газ за попередні роки, додав він.

Експерт наголосив, що з юридичної точки зору платити треба, але виникає питання, чому досі Україна нічого не зробила, щоб поміняти умови контракту, і обмежувалася тільки заявами.

За його словами, за умовами контракту Україна могла порушувати питання про зміну цін і звертатися в Стокгольмський арбітраж. "Чому цього не було зроблено, я не розумію", - сказав він.

"У "Газпрому" є всі права і можливості вимагати ці гроші. Якщо українська сторона буде не в змозі заплатити, то, швидше за все, набудуть чинності якісь санкції. По-перше, можуть припинити повністю поставки газу в Україну, по-друге, можуть накладати арешт на українське майно", - наголосив він.

За словами Крутіхіна, в такому разі може бути накладено арешт на майно України за кордоном. "Всі ми знаємо, як за такими позовами накладали арешт на якісь російські вітрильники, що заходили в порти інших країн", - зазначив він.

При цьому Крутіхін зауважив, що політики в цьому питанні дуже багато, і якщо українська влада зважиться на приєднання до Митного союзу, то тоді російський уряд, який безпосередньо керує "Газпромом", може заплющити на це очі.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.