Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Всесвітній індекс свободи слова: Україна опустилась на 10 позицій

За право людини 5589 переглядів

Опубліковано - 30.01.2013 14:28 | Всі новини | Версія для друку

Всесвітній індекс свободи слова: Україна опустилась на 10 позицій
Всесвітній індекс свободи слова: Україна опустилась на 10 позицій
30 січня 2013 р. міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила свій щорічний Всесвітній індекс свободи слова, у якому Україна посіла 126 місце зі 179 країн світу.

Порівняно з минулим роком, Україна опустилася в рейтингу на 10 позицій (у 2012 – 116 місце), і зараз за рівнем свободи слова знаходиться між Алжиром та Гондурасом.

«Цей рік став найгіршим роком для України у сфері свободи слова починаючи з часів Помаранчевої революції – різко зросла кількість фізичних нападів, та зявились факти, які свідчать про політичну цензуру», — заявив Йохан Бір, керівник Європейського Бюро «Репортерів без кордонів».

За словами Оксани Романюк, представника "Репортерів без кордонів" в Україні, у 2012 було зафіксовано рекордну кількість порушень прав журналістів за останні 10 років. Зокрема, кількість випадків фізичної агресії у 2012 зросла майже у три рази порівняно з попереднім роком, в українських ЗМІ зафіксовано факти політичної цензури, та зросла кількість замовчуваних тем.

Що стосується позиції в рейтингу країн-сусідів України, Білорусь піднялась на 11 позицій і посіла 157 місце, після минулорічного падіння, пов’язаного з масовими арештами журналістів та переслідуваннями під час президентських виборів. Росія опустилась ще на 6 позицій (148 місце) після приходу до влади Владіміра Путіна, який поновив репресії у відповідь на хвилю опозиційних виступів. Молдова посіла у рейтингу 55 місце (порівняно з 53 у 2012), Польща – 22 (порівняно з 24м у 2012).

Цьогорічний Індекс Свободи Слова очолили ті ж три європейські країни, які його очолювали минулого року – Фінляндія, Нідерланди, та Норвегія.

Останні три позиції в рейтингу теж лишились незмінними – їх традиційно посіли Туркменістан, Північна Корея, та Еритрея.

«Індекс Свободи Слова не бере до уваги політичну систему країн, але очевидно, що демократії краще захищають свободу виробляти та розповсюджувати достовірні новини і інформацію, ніж країни, де права людини порушуються», заявив Крістоф Делуар, генеральний секретар "Репортерів без кордонів.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.