Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


З настанням весни зникнуть ліки іноземного виробництва

Добробут 6067 переглядів

Опубліковано - 6.02.2013 13:49 | Всі новини | Версія для друку

З настанням весни зникнуть ліки іноземного виробництва
З настанням весни зникнуть ліки іноземного виробництва
Громадські організації, лікарі і пацієнти закликають президента Віктора Януковича скасувати ухвалений Верховною Радою закон про ліцензування імпорту лікарських засобів.

Про це сказано у відкритому листі представників громадських організацій та пацієнтів до Януковича.

На думку активістів, набрання чинності законом з 1 березня 2013 року призведе до значного підвищення цін на ліки, а через який деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.

"Ми передбачаємо ручний режим видачі ліцензій та відмову учасників ринку оплачувати нову ліцензію", – стверджує голова пацієнтської організації ЮКАБ Дмитро Шерембей.

"Це призведе до монополізації ринку, зростання корупції та заангажованості. Частина виробників просто піде з ринку. Найголовніше – додаткові витрати понесуть не фармкомпанії, а ми – прості українці, коли в Україну припинять завозити необхідні для життя препарати, а "чорний ринок" фармпрепаратів стрімко зросте", - додає він.

На думку активістів, цей закон "стане смертельним вироком для багатьох українців, чиє життя залежить від ліків іноземного виробництва".

Так, наприклад, майже всі препарати, які закуповуються для лікування онкохворих дітей – іноземного виробництва, лише 20% препаратів для хворих на цукровий діабет виробляється в Україні. Майже 100% хворих на найстрашніші епідемії – СНІД, гепатит, туберкульоз – отримують ліки іноземного виробництва, бо в нас навіть аналогів не існує.

З 2015 року закон вимагає окремого ліцензування дитячих підгузків та презервативів.

Лікарі також висловили своє обурення таким "лобістським законом".

"Чим ми маємо лікувати людей з інсультом?" – запитав головний лікар Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Володимир Жовнір.

"Уся інгаляційна анестезія в Україні – іноземного виробництва. Невже ми маємо різати людей живцем, аби чиновники могли отримати додатковий прибуток від фармацевтичної індустрії? Це нонсенс, за який життям платитимуть українські пацієнти", - додав він.

У свою чергу завідуюча Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку "Охматдиту" Світлана Донська повідомила, що серед ліків, які життєво необхідні для виконання сучасних протоколів лікування дітей з онкологічними та тяжкими онкогематологічними захворюваннями, 97% – це імпортні препарати.

"За відсутності цих медикаментів надавати адекватну медичну допомогу хворим дітям буде просто неможливо", – сказала вона.

Як відомо, закон № 5038-VI набирає чинності 1 березня 2013 року. Саме з цього дня всі ліки, які перетинатимуть українську митницю, повинні отримати додаткове ліцензування, яке до цього часу ніхто не знає, як отримати.

Під відкритим листом із проханням допомогти врятувати ситуацію уже поставили підписи ключові пацієнтські та громадські організації.

Лист розміщений у відкритому доступі, активісти закликають кожного українця, який хоча б раз у житті купував ліки, поставити підпис під зверненням, "адже цим пацієнтом, на жаль, в будь-яку хвилину може стати кожен".

Водночас, як повідомляє прес-служба МОЗ, міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова зустрілася з лідерами пацієнтських організацій, які "висловили свою стурбованість щодо наслідків" реалізацією закону.

"За підсумками обговорення Раїса Богатирьова дала доручення відповідним службам Міністерства підготувати матеріали для опрацювання документів із зазначених питань. Керівництво МОЗ України та лідери пацієнтських організацій дійшли згоди щодо необхідності продовження діалогу задля більш ефективного розв’язання проблем, пов’язаних із захистом прав пацієнтів, покращенням доступу до лікування громадян України та реформуванням медичної галузі", - сказано у повідомленні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.