Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ПроФФесіонали таки торгуються з Кремлем за українську ГТС

Газоват 4513 переглядів

Опубліковано - 14.02.2013 10:14 | Всі новини | Версія для друку

ПроФФесіонали таки торгуються з Кремлем за українську ГТС
ПроФФесіонали таки торгуються з Кремлем за українську ГТС
Україна шукає нові аргументи, щоб домогтися поступок від Росії на переговорах про створення газотранспортного консорціуму і зниження ціни газу.

Зокрема, намагається поставити "Газпром" перед вибором: або пропустити більш дешевий туркменський газ своєю територією, або знизити ціну.

Учора під час візиту Президента Віктора Януковича у Туркменистан НАК "Нафтогаз України" і державний концерн "Туркменгаз" підписали меморандум про співпрацю щодо відновлення закупівель туркменського газу і участі українських компаній в його видобутку, пише "КоммерсантЪ-Украина".

За словами глави українського Міненерго Едуарда Ставицького, Україна збирається постачати газ через територію Росії, але яким чином Київ планує отримати на це згоду Москви, міністр не уточнив.

За інформацією джерела видання у Міненерго, меморандум з Туркменією може вплинути на переговори Києва і Москви щодо створення консорціуму для управління українською газотранспортною системою (ГТС) і зниження ціни газу. Газпром наполягає на тому, що зниження ціни для України до $ 280 за тисячу кубометрів може відбутися лише за "білоруським сценарієм". "Російська монополія пропонує нам знижку на $150 за тисячу кубометрів, але тільки в розмірі свого внеску у статутний фонд консорціуму. А значить, діяти вона буде три-чотири роки", - пояснив співрозмовник видання .

За таких умов Україні вигідніше закуповувати газ в Туркменії, домовившись з Росією про транзит і повністю відмовившись від російського газу. "Ми сказали, що якщо ціни не знижуватимуться, то рано чи пізно Україна відмовиться від дорогого російського газу і замінить його європейським, азербайджанським і власним сланцевим. Якщо ж Газпром "буде блокувати транспортування туркменського газу, то консорціуму не буде. Але навіть якщо Росія дасть нам постійну знижку, туркменський газ зайвим не буде - у нас є трейдери, які могли б реекспортувати його до Євросоюзу". Наприклад, Emfesz Дмитра Фірташа в Угорщині. У прес-службі Газпрому від коментарів наразі відмовилися.

Минулого тижня відбулися українсько-російські переговори про створення двостороннього консорціуму з управління українською ГТС. У Міненерго пояснюють це посилюванням умов отримання кредиту на її модернізацію від Європейського банку реконструкції та розвитку і пасивною позицією ЄС у питанні поставок газу з Європи. У договорі потрібно зафіксувати принцип, за яким Росія повинна транспортувати не менше 60 млрд кубометрів газу в рік і гарантовано сплатити послуги з транзиту на суму $ 2,2 млрд. Ціна газу для України при цьому повинна бути знижена до $ 280 за тисячу кубометрів.

Директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич впевнений, що жорстка позиція Росії на переговорах змушує Україну шукати собі союзників в особі Туркменії і відновлювати відносини з Європою. Це підтверджує заява прес-служби МЗС про намір України інтенсифікувати співпрацю з ЄС і Європейською комісією з питань енергетики в рамках Енергетичного співтовариства (ЕС). У зв’язку з цим наступного тижня заплановано візит міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького в Брюссель і його зустріч з комісаром ЄС з енергетики Гюнтером Еттінгером і генеральним секретарем енергетичної хартії Урбаном Руснаком.

Експерти зазначають, що Україна не повинна відмовлятися від вирішення газового питання у суді. "Низка європейських споживачів вже досягли успіху в Стокгольмському арбітражі, і Україні, безумовно, варто брати з них приклад. Причому позови до Газпрому можна подавати як щодо перегляду ціни на газ, так і по компенсації різниці між обіцяної прокачуванням газу в 110 млрд кубометрів і реальним транзитом в 75 млрд кубометрів ", - говорить керуючий партнер AstapovLawyers Андрій Астапов.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.