Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки “покращення”. Продукти харчування можуть різко подорожчати

Добробут 6026 переглядів

Опубліковано - 19.02.2013 11:09 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки “покращення”. Продукти харчування можуть різко подорожчати
Хроніки “покращення”. Продукти харчування можуть різко подорожчати
В Україні можуть подорожчати продукти харчування. Уряд хоче скасувати державне регулювання продуктів, серед яких – м’ясо, яйця і соняшникова олія.

Про це йдеться у розробленому Міністерством економічного розвитку і торгівлі проекті постанови про зміну переліку продуктів, ціни на які підлягають держрегулюванню.

Зміни пропонується внести в чинні постанови Кабінету міністрів N1548 від 25 грудня 1996 року та N1222 від 17 жовтня 2007 року, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Чиновники пропонують виключити зі сфери державного цінового регулювання низку продуктів: яловичину, свинину без кістки, філе курки, будь-яке м’ясо іншої птиці, ковбасні вироби вищого гатунку, курячі яйця вищої категорії та добірні, олія соняшникова в різній упаковці, крім ПЕТ. При цьому, міністерство планує посилити контроль над молокопереробної галуззю. Якщо на сьогодні, під державне регулювання підпадає тільки сир жирністю до 9%, а також сметана до 20% і вершкове масло до 72,5%, то після внесення змін в чинні постанови уряд зможе встановлювати ціни на весь спектр цієї продукції.

У міністерстві кажуть, що зміни спрямовані на лібералізацію умов торгівлі в Україні.

«Кабінет міністрів доручив обмежити контроль за цінами на соціально значущі продукти. Щодо більш дорогої продукції ціновий контроль запропоновано зняти», – зазначило джерело в міністерстві.

За його словами, документ уже пройшов узгодження у відповідних міністерствах й відомствах і може найближчим часом бути винесений на розгляд уряду.

Проти ініціативи міністерства виступили молокопереробні підприємства. Виробники молочної продукції не можуть погодитися з тим асортиментом, який пропонує міністерство, оскільки він буде охоплювати в середньому 65-78% загального обсягу виробництва, а на багатьох підприємствах складе 85-100%.

«На сьогодні немає жодної країни в світі, де регулюються ціни на 90% асортименту продукції. Виникає думка про цілеспрямоване знищення молочної галузі», – заявив голова правління «Укрмолпрому» Василь Бондаренко.

За його словами, місцеві органи влади, які здійснюють декларування оптово-відпускних цін на молоко і молочну продукцію, упереджено ставляться до процедури.

«Практично у всіх регіонах країни місцеві органи влади, що здійснюють декларування цін, вимагають додаткову інформацію, не зазначену в порядку. При цьому видача дозволів затягується на місяці», – стверджує він.

Представники підприємств, продукція яких була виведена з переліку об’єктів державного цінового регулювання, схвалюють ініціативу.

«На ціноутворення виробництва кілограма м’яса курки впливають фактори росту витрат на інші товари і послуги, які не підлягають декларуванню, – корм, енергоносії, логістику, заробітну плату та інші, які займають значне місце у собівартості виробництва. Відповідно, зняття штучних бар’єрів зробить цінову політику виробників більш гнучкою», – запевнив директор із загальних питань компанії «Агромарс» (другий за обсягами виробник м’яса курки в Україні) Олексій Марченко.

На думку голови ради директорів Союзу птахівників України Олександра Бакуменка, головна проблема галузі – не держрегулювання, а падіння купівельної спроможності населення.

«Сьогодні, можливо, і хотілося би підвищити ціни, але покупець цього не осилить», – зазначив він.

За словами керівника проекту IFC «Інвестиційний клімат в Україні» Сергія Осаволюка, державне регулювання цін можливе тільки щодо діяльності природних монополій, а ніяк не щодо продуктів харчування.

«Тим більше, що ефективність такого регулювання – сумнівна: зайва звітність тільки призводить до збільшення витрат, що в підсумку також лягає на плечі споживачів», – додав він.

На його думку, більш ефективним механізмом контролю за цінами могло би стати стимулювання конкуренції, в першу чергу, у сфері торгівлі.

«В Україні представлено значно менше світових торгових мереж, ніж в інших країнах», – підкреслив експерт.

У свою чергу, заступник голови комітету Верхової ради з питань економічної політики Ксенія Ляпіна вважає, що альтернативою держрегулюванню могла би стати адресна допомога населенню з низьким рівнем доходів, як це відбувається в усіх високорозвинених країнах, включаючи США та ЄС.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.